پرونده «رودخانه خواری در رودهن» روی میز مدیریت بحران

تهران بزرگ - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران‏ استان تهران از ورود این مجموعه به وضعیت رودخانه خواری در رودهن خبر داد و گفت: با تاکید استاندار تهران ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخانه «آه» در «آبعلی» و «تجرک» مورد رصد و پایش قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، حامد یزدی مهر، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به بازدید از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه «آه» واقع در «آبعلی» و «تجرک»، اظهار کرد: پیرو تاکید استاندار تهران مبنی بر شناسایی و رصد ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌های استان، که در سیل‌ها جان و مال مردم را مورد تهدید جدی قرار می‌دهد، به منظور برخورد با پدیده مذموم «رودخانه خواری» و بدنبال آن برخورد با عوامل دخیل در این معضل، بازدید کارشناسانه‌ای از سوی اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران انجام شد.

پرونده «رودخانه خواری در رودهن» روی میز مدیریت بحران

یزدی مهر با بیان اینکه در رودخانه‌هایی مثل رودخانه «آه» که سابقه ایجاد سیل دارند، رعایت حریم و بستر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: طبق گزارش دستگاه‌های نظارتی مبنی بر پیشرفت ساخت بناهای غیرمجاز در حریم و بستر این رودخانه در بازدید روز گذشته این موضوع مورد بررسی و کارشناسی دقیق قرار گرفت و صحت آن تأیید شد.

وی با تاکید بر نظارت دقیق توسط شهرداری‌ها و مسوولان مربوطه بر ساخت و سازهای غیر مجاز واقع در حریم و بستر رودخانه‌ها، گفت: پیشگیری از تصرفات غیرقانونی و به موازات آن مقابله با رودخانه خواری عزمی جدی در راستای استمرار نظارت‌ها می‌طلبد.

پرونده «رودخانه خواری در رودهن» روی میز مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از ورود این اداره کل به رصد و پایش جدی ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در حوزه حریم و بستر رودخانه‌های استان خبر داد و اضافه کرد: در این خصوص به واسطه اصل مهم و اساسی مدیریت بحران مبنی بر «حفظ جان و مال مردم» هیچ اغماض و تعارفی وجود نخواهد داشت و به طور قطع دستگاه‌های متخلف شناسایی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

یزدی مهر ادامه داد: در ادامه بازدید و بررسی وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه «آه» نقاط آسیب پذیر و پرخطر آبعلی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha