۷۳ هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش بیمه کارفرمایی اجباری هستند

بجنورد- ایرنا- مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۱۰۸ هزار نفر از ساکنان این استان بیمه شده اصلی تامین اجتماعی هستند که ۷۳ هزار نفر از آنان شامل بیمه کارفرمایان اجباری هستند.

جواد یزدانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کارگرانی که در کارخانه ها، کارگاه ها و یا هر واحد تولیدی دیگر در بخش دولتی و غیر دولتی مشغول به کار هستند، بیمه اجباری خواهند شد تا از خدمات کوتاه مدت و بلند مدت سازمان تامین اجتماعی بهره مند شوند.

وی افزود: اینک با احتساب بیمه شدگان تبعی؛ ۳۴۳ هزار نفر از شهروندان این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی تصریح کرد: از مجموع بیمه شدگان اختیاری این استان هشت هزار و ۸۰۰ نفر بیمه رانندگان، ۹ هزار نفر کارگران ساختمانی، ۲ هزار قالیباف، ۱۱ هزار مشاغل آزاد و خویش فرما هستند.

وی افزود: ۲۹ هزار و ۱۷۰ نفر از بیمه شدگان این استان مستمری بگیر هستند که شامل بازنشسته و بازماندگان خواهد شد.

یزدانی گفت: در راستای سیاست جوانی جمعیت امسال سه هزار نفر غرامت دستمزد ایام بارداری از تامین اجتماعی دریافت کردند که پارسال ۲ هزار و ۹۹۷ مورد غرامت بود.

وی تصریح کرد: همچنین پارسال ۴۷۱ مورد هدیه ازدواج از تامین اجتماعی پرداخت شد که امسال تاکنون به ۵۰۰ نفر رسیده است.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی که توسط نظام ارزیابی سازمان که توسط مولفه های مختلف بیمه ای مورد ارزیابی قرار گرفته است در بین استان های هم تراز رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: در این ارزیابی؛ استان در بین استان های کشور رتبه ۱۳ را از آن خود کرد که جایگاه مناسبی است.

یزدانی افزود: همچنین اداره تامین اجتماعی استان از نظر کیفیت و رضایت مشتریان نیز در سال جاری ۱۱ پله رشد داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ارایه خدمات فرهنگی به بازنشستگان نیز تاکید کرد و گفت: ۴۰۱ مورد تسهیلات قرض الحسنه برای سفر عتبات عالیات به بازنشستگان این استان پرداخت شده است و همچنین توسط کانون بازنشستگان نیز ۹۰۰ مورد تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی برای این سفر معنوی پرداخت شد.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: علاوه بر این ۶۰ فقره وام ۲۰۰ میلیون ریال برای بیماران خاصٰ ۱۲۰ فقره وام ۵۰۰ هزار ریال برای بیماران و ای معلولان نیز در سال جاری پرداخت شده است.

وی اعزام به اردوهای زیاردتی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری کلاس های آموزشی سلامت نیز از دیگر اقدامات این اداره کل برای گروه بازنشستگان است.

خراسان شمالی یک میلیون نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

براساس آمار، مردم این استان پایین ترین سرانه درآمد خانوار را در کشور دارند.

۲۲۲ تشکل کارگری و کارفرمایی در خراسان شمالی فعال است بیش از ۹۰ هزار نفر کارگر در این استان مشمول قانون کار هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha