۲ بهمن ۱۴۰۲، ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 85362146
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پیروان ادیان در واکنش به جنگ غزه در لندن راهپیمایی سکوت برگزار کردند

تهران – ایرنا - صدها تن از پیروان ادیان گوناگون در واکنش به جنگ رژیم اسرائیل در غزه در لندن راهپیمایی سکوت برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه گاردین نوشت که مسلمانان، یهودیان، مسیحیان، هندوها و بودایی‌ها روز گذشته بدون پرچم، پلاکارد یا شعار و در کنار هم در مسیر رفت‌و برگشت از میدان ترافالگار تا میدان پارلمان در همبستگی با آسیب‌دیدگان درگیری‌های خاورمیانه راهپیمایی کردند.

خاخام الکساندرا رایت (Alexandra Wright)، رئیس یهودیت لیبرال و خاخام ارشد کنیسه یهودی لیبرال، پیش از آغاز راهپیمایی و در حالی که رهبران ادیان در کنار مردم غیرمذهبی بر روی پله‌های میدان ترافالگار دعا می‌خواندند، گفت: جنگ قلوب ما را آزار می‌دهد.

سخنان او توسط رحنا هاریلال (Rehena Harilall)، از اعضای یکی از گروه‌های بودایی انگلیس که این پیاده‌روی را سازماندهی کرده بود، تکرار شد و نسبت به "خشونت تلافی جویانه" در انگلیس و افزایش یهودستیزی و اسلام‌هراسی در این کشور هشدار داد.

امام عاصم حافظ، مشاور دینی وزارت دفاع انگلیس نیز خطاب به جمعیت گفت که برای برقراری صلح نیاز به دعا و تفکر جمعی است.

شنبه (۳۰ دی) نیز هزاران نفر از اقشار مختلف مردم انگلیس برای پانزدهمین هفته متوالی در اعتراض به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه، در شهرهای مختلف انگلیس تظاهرات کرده و خواستار آتش‌بس فوری در این باریکه شدند.

به گزارش ایرنا، معترضان از اقوام، ملیت‌ها و ادیان مختلف در چارچوب ابتکار موسوم به «روز ملی اقدام برای فلسطین» در خیابان‌های پایتخت و شهرهای پرجمعیت انگلیس سرازیر شده و شعارهایی را برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین سر دادند.

آن‌ها در حالی که پرچم فلسطین را حمل می‌کردند، پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آن‌ها شعارهایی درباره پایان اشغال‌گری و نظام آپارتاید نوشته شده بود. معترضان همچنین خواستار توقف کمک‌های تسلیحاتی انگلیس به رژیم صهیونیستی و اخراج سفیر این رژیم از لندن شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha