۴ بهمن ۱۴۰۲، ۱۱:۱۱
کد خبرنگار: 5546
کد خبر: 85361847
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

هزار و ۲۹ تشکل مردم‌نهاد در گلستان فعالیت می‌کند

گرگان- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: هزار و ۲۹ مجموعه و تشکل مردمی در گلستان فعالیت می‌کند که از این تعداد ۲۷۰ تشکل، سراسر استان را پوشش می‌دهد.

فرهاد سمیعی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در نقاط حاشیه‌نشین گلستان استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی در دستور کار ما قرار دارد.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی، برنامه‌های متنوع برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در تمامی محلات آسیب‌پذیر و حاشیه‌نشین گلستان اجرا شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با بیان اینکه یکی از آسیب‌های اجتماعی در گلستان شیوع اعتیاد است، گفت: در همین راستا سند ائتلافی در حوزه پیشگیری از اعتیاد در گلستان تدوین شد.

سمیعی با اشاره به اینکه به منظور کاهش آمار طلاق و تحکیم بنیان خانواده سند ائتلاف طلاق در گلستان تدوین و اجرایی شد، بیان کرد: امیدوارم با اقدامات انجام‌شده شاهد کاهش این آمار در استان باشیم.

وی به اقدامات انجام‌شده در ساماندهی کودکان کار اشاره کرد و گفت: برای تحقق این مهم به سراغ محلاتی رفتیم که با توجه به فرهنگ حاکم در آن مناطق، تعداد قابل‌توجهی از کودکان آنها کار می‌کردند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با بیان اینکه گلستان پایلوت طرح ۴۰۴۰ کشوری است، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح، اقدامات شاخصی در مناطق بحرانی و حاد استان انجام شد و اقدامات حمایتی از مردم این مناطق در دستور کار ما قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha