۳۰ دی ۱۴۰۲، ۱۶:۵۳
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 85359929
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار کانال انتخاباتی در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

بیرجند - ایرنا - چهار کانال انتخاباتی با حضور معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما، استاندار و جمعی از مسئولان استان در خراسان جنوبی راه‌اندازی و فعال شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما روز شنبه در مراسم راه‌اندازی شبکه‌های انتخاباتی این استان گفت: صدا و سیما تلاش می‌کند با راه‌اندازی ۲۰۰ کانال انتخاباتی، شور انتخابات و مشارکت مردمی را افزایش دهد.

حسن عابدینی افزود: یکی از مسیرهایی که می‌تواند ما را در برگزاری انتخاباتی درست و باشکوه کمک کند راه‌اندازی ۲۰۰ کانال انتخاباتی است و برای این کار صدا و سیما در هفت هزار نقطه فرستنده نصب و راه‌اندازی کرده است تا مردم بتوانند از این کانال‌ها بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی کانال‌های انتخاباتی یک جهش فنی در صدا و سیما رقم می‌خورد اظهار کرد: تلاش می‌کنیم در شبکه‌های انتخاباتی علاوه بر ویژگی‌های هر حوزه انتخابی، تبلیغات و برنامه‌های نامزدها را نیز برای مردم پخش کنیم تا مردم بر اساس برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی و نزدیکی سلایق و علایق خود به سلایق و علایق نمایندگان، نامزد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما همچنین با بیان اینکه هندسه نوین قدرت جهانی امروز به دست جمهوری اسلامی رقم می‌خورد افزود: به گفته خود اندیشمندان آمریکایی، یکی از چهار کشوری که می‌تواند از شرایط سخت کنونی در جهان عبور کند و قدرت قابل توجه به حساب آید، جمهوری اسلامی است که این گفته اندیشمندان آمریکایی با همان سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر قرار گرفتن ایران در پیچ تاریخی مطابقت می‌کند.

وی با بیان اینکه ایران امروز در عرصه‌های علمی و همچنین جنگ نرم حرفی برای گفتن دارد گفت: اندیشه آزادی‌خواهی اسلامی ایران امروزه از غرب تا شرق و از سوریه، عراق و فلسطین گرفته تا افغانستان و پاکستان در حال شنیده شدن است.

عابدینی با بیان اینکه انتخابات در ایران با مشارکت عواملی از اقشار مختلف برگزار می‌شود و هیچ کدام از این عوامل استخدام شورای نگهبان نیستند افزود: برگزاری انتخابات با مشارکت خود مردم مانند آنچه در ایران اتفاق می‌افتد در هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد.

وی گفت: تعداد کانال‌های انتخاباتی در هر استان بستگی به تعداد حوزه‌های انتخاباتی و تعداد نامزدها دارد و امیدواریم با راه‌اندازی این کانال‌ها بتوانیم نقش ارزنده‌ای در ایجاد شور انتخاباتی داشته باشیم.

چهار کانال انتخاباتی در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

استاندار خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه امروز تحولات بسیاری در عرصه های بین المللی در حال انجام است، گفت: هرچه جلو می‌رویم شاهد اتفاقات بزرگ هستیم و تحولات به سمت تضعیف جبهه استکبار و تقویت جبهه مقاومت که کانون آن انقلاب اسلامی است، پیش می‌رود.

جواد قناعت با بیان اینکه ایران در تحولات خاورمیانه اثرگذاری فراوانی دارد، افزود: اکنون غرب و جهان غرب از ایران اسلامی هراس دارد که نشان دهنده اقتدار ایران است.

وی ادامه داد: هر کشوری مولفه‌ای دارد که مولفه اصلی جمهوری اسلامی ایران، مردم است.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه ایران در حوزه های بهداشتی، عمرانی، علمی، هسته ای، نانو و سایر حوزه ها حرف برای گفتن دارد، اظهار کرد: در چهار دهه گذشته شاهد پیشرفت‌های فراوان در کشور بودیم که مولفه مردمی و پشتوانه مردمی در این پیشرفت ها از همه موثرتر است.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات در ایران واقعی است و نمایشی نیست، افزود: دشمن، امید به برهم زدن شرایط انتخابات در کشور دارد که خارج کردن مردم از صحنه انتخابات، مایوس کردن مردم در تمامی صحنه ها و ایجاد دو قطبی در بین مردم از ترفندهای آنان است.

حضور پرشور مردم در انتخابات توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند

وی با تاکید بر اهمیت بصیرت افزایی و روشنگری در شرایط کنونی تصریح کرد: مشارکت پرشور مردم در انتخابات، پشتوانه نظام و نشانه اقتدار ایران است که سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمن می‌شود.

قناعت عنوان کرد: راه‌اندازی کانال‌های انتخاباتی در حوزه تبلیغات برای نمایندگان کاری نو و ارزشمند است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز گفت: راه‌اندازی کانال‌های انتخاباتی در این استان با توجه به پراکندگی جمعیت و پهناور بودن آن نسبت به دیگر استان‌ها و همچنین بحث سیگنال‌رسانی، کمی دشوارتر بود اما با انجام کار جهادی، این کانال ها ۲ روز زودتر از موعد، آماده بهره‌برداری شد.

علیرضا آینه‌دار با بیان اینکه هم اکنون ۹۸.۵ درصد جمعیت استان زیر پوشش شبکه‌های دیجیتال رادیویی و تلویزیون قرار دارند افزود: ۷۵ درصدِ این افراد از پوشش چهار شبکه انتخاباتی بهره‌مندند و تلاش می‌شود بقیه نیز به زودی از آن بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه مدیر، عوامل شیفت، عوامل پخش و نیروهای فنی کانال‌های انتخاباتی در صدا و سیمای خراسان جنوبی، همگی مشخص و برنامه‌ریزی شده است گفت: خراسان جنوبی در راه‌اندازی شبکه‌های اچ دی نیز جزو استان‌های پیشرو است و تلاش می‌شود برای ۶ شهرستان استان این شبکه‌ها راه‌اندازی شود.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با بیان اینکه ۹۵ درصد کارهای اچ دیِ شبکه خاوران نیز انجام شده است افزود: امیدواریم به زودی برنامه‌های شبکه خاوران به صورت اچ دی به مردم ارائه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha