ناوگروه رزمی آموزشی نیروی دریایی ارتش به آب‌های بین‌المللی اعزام شد

بندرعباس - ایرنا - آیین بدرقه اعزام ناوگروه رزمی آموزشی نداجا به آب‌های بین‌المللی متشکل از ناو بوشهر و ناو تنب، با حضور امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه یکم امامت نداجا بندرعباس برگزار شد. 

به گزارش ایرنا از روابط‌ عمومی منطقه یکم امامت نداجا، فرمانده نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم دریایی در آیین بدرقه این ناوگروه رزمی آموزشی نداجا در جمع دانشجویان دانشگاه علوم دریایی و دانش آموزان مرکز آموزش‌های تخصصی دریایی حضرت باقرالعلوم (ع) رشت اعزامی به این ماموریت، گفت: مایه مباهات ما است که شاهد هستیم با وجود توطئه‌های دشمنان، امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش با تمامی توان در صحنه‌های بین المللی و اقیانوسی حضور فعال دارد.

امیردریادار شهرام ایرانی افزود: هفته گذشته شرف‌یابی خدمت مقام عظمای ولایت شامل حالم شد و معظم‌له رضایت خودشان را از تلاش های ۲ سال گذشته نیروی دریایی ارتش در حوزه دیپلماسی دفاعی کشور ابراز داشتند و فرمودند که سلام من را به همرزمانتان و خانواده‌هایشان برسانید.

فرمانده نداجا تصریح کرد: در کلام مقام معظم رهبری ماموریت‌های نیروی دریای ارتش تاثیرات بین‌المللی و سیاسی برای کشور داشته و شان مردم ایران، نقطه عطف نیروی دریایی ارتش است.

دریادار ایرانی، با اشاره به ۲ عملیات سنگین نیروی دریایی ارتش در ماه های گذشته و توقیف کشتی متخلف آمریکایی در آب‌های دریای عمان، دفاع از منافع و حقوق مردم کشور عزیزمان و عمل به وعده را از مصادیق نیروی های مسلح و نیروی دریایی ارتش دانست و گفت: در شرایط منطقه مشخص است که پرچم و قدرت در دست کیست، همه ایرانی‌ها را به عمل هوشمندانه به حرف‌هایشان می‌شناسند.

وی، ماموریت این ناوگروه در آب‌های بین‌المللی و اقیانوسی را ماموریتی سنگین و چند وجهی توصیف کرد و گفت: ویژگی مهم ماموریت این ناوگروه، انتقال تجربیات و آموزش‌های دریانوردی به دانشجویان و دانش آموزان نیروی دریایی ارتش، برای آماده شدن جهت پذیرش مسئولیت های خطیر نداجا در آینده نزدیک است.

دریادار ایرانی، با اشاره به درخواست کشورها از نیروی دریایی ارتش برای پهلوگیری ناوها در آن کشورها گفت: حضور ما در کشورها و در آب‌های بین‌المللی حضوری موثر است و روند این ماموریت‌ها به حسب صلاح تصمیم‌گیری می‌شود.

فرمانده نداجا گفت: امروز که این ناوگروه به دریا اعزام خواهد شد، همزمان چهار ناوگروه رزمی در حال اجرای عملیات در آب‌های بین‌المللی داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز با افتخار ریاست ۲ کمیته دریایی در اقیانوس هند و یک کمیته دریایی در شمال در دریای خزر برعهده داریم، همه این‌ها به برکت انقلاب، خداشناسی، همت و تلاش شبانه‌روزی همرزمانم در نیروی دریای ارتش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha