کشور امروز در بهترین شرایط تامین نهاده‌های دامی است

تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی و رییس انجمن گاوداران کشور با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در هر سه نهاده جو، ذرت و کنجاله تامین به‌موقع و مناسبی انجام داده است، خواستار استمرار این روند و آهنگ تامین نهاده های تولید شدند.

به گزارش ایرنا، «علی ابراهیمی» رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی در برنامه گفت‌وگوی ویژه اقتصادی پنجشنبه شب با تشکر از اقدامات و تدابیر مناسب دولت در این زمینه، تاکید کرد: چنانچه دولت خاطر تولیدکننده را از تامین نهاده ها آسوده کند، هیچ چالشی در تامین مرغ و حتی گوشت نخواهد بود و امنیت غذایی کشور آسیبی نخواهد دید.

در این برنامه قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در حوزه تجارت با اشاره به اینکه تنوع مبادی وارداتی از جمله هند، روسیه، ترکیه و قزاقستان در کنار آمریکای لاتین توانسته به این موضوع کمک کند، اقدامات موفق دولت در زمینه تهاتر نفت با کالای اساسی در چهار ماه گذشته را عامل مهمی در جهت کاهش انحصار در تامین نهاده و در نتیجه رضایت دامداران و مرغداران کشور برشمرد.

«علیرضا پیمان‌پاک» گفت: اکنون با هماهنگی ویژه ای که وزارت جهاد کشاورزی با بانک مرکزی دارد، تا پایان فروردین نهاده های مورد نیاز دامداران و مرغداران کشور تامین شده است که بخشی از آن در بنادر در حال تخلیه و ترخیص مستمر و بخش دیگری در حال حمل به سوی کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha