۶۸۵ مسجد برای مراسم اعتکاف در استانهای خراسان آماده‌سازی شد

مشهد-ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: ۶۸۵ مسجد در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف توسط مردم آماده‌سازی شده‌اند. 

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت اعتکاف در ارتقای معنوی جامعه افزود: از این تعداد ۲۹۱ مسجد در شهر مشهد برای اعتکاف آماده سازی شده است.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم معنوی اعتکاف همچون سال‌های گذشته در مساجد استان‌های خراسان با استقبال مردم رو به رو شده است و در سال جاری شاهد افزایش کمی و کیفی اعتکاف خواهیم بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان با اشاره به اینکه ظرفیت آماده سازی شده این مساجد برای میزبانی بیش از ۴۷ هزار معتکف است، ادامه داد: در مراسم معنوی اعتکاف توجه ویژه ای به حضور نوجوانان و جوانان شده است، به گونه ای که امسال ۳۰۴ مسجد میزبان بیش از ۱۲ هزار دانش آموز و دانشجویان استان‌های خراسان خواهند بود.

وی اظهار کرد: همچنین سه برنامه جدید در مراسم اعتکاف برنامه ریزی شده است، اعزام سخنران و مربی تخصصی جهاد تبیین و انقلاب اسلامی، کودک و نوجوان، سبک زندگی اسلامی و سواد رسانه توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد، انتشار ویژه نامه برخط محتوایی اعتکاف در سامانه مسجدنا و تاکید بر اجرای پویش تمنای باران و قرائت دعای نوزدهم صحیفه سجادیه از جمله برنامه‌های اعتکاف امسال خواهد بود.

حجت‌الاسلام احمدنیا گفت: مراسم معنوی اعتکاف از جمله فرصت‌های ویژه برای مردم جامعه اسلامی است تا مردم بتوانند با حضور در خانه‌های خدا و خلوت با خداوند به خودسازی و ارتقای معنوی مشغول شوند.

وی افزود: ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف امسال از حدود دو هفته قبل آغاز شده و تا روز چهارشنبه این هفته ادامه دارد و علاقه مندان می‌توانند برای ثبت نام در نزدیکترین محل مورد نظر خود به آدرس masjedona.ir/e مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، اعتکاف عملی مستحب است که فرد به مدت حداقل سه روز در مسجد می‌ماند و روزه می‌گیرد. اعتکاف از سنت‌های پیامبر (ص) بوده و انجام دادن آن شرایط خاصی دارد. مراسم اعتکاف یا «ایام البیض» به روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم هر ماه قمری گویند که دارای فضیلت بسیار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha