«تعیین سقف هزینه‌های انتخاباتی» در دستور کار هیأت مرکزی انتخابات

تهران- ایرنا- سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: تعیین سقف هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان انتخابات مجلس، در دستور کار جلسه آتی هیأت اجرایی مرکزی انتخابات قرار دارد.

محسن اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا، درباره تعیین سقف هزینه‌های انتخاباتی در وزارت کشور گفت: تعیین سقف هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان انتخابات مجلس در هر حوزه انتخابیه در دستور کار جلسه آتی هیأت اجرایی مرکزی انتخابات است و به محض اینکه نهایی شود، به اطلاع مردم و رسانه‌ها می‌رسد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور پیش از این گفته بود که طبق قانون انتخابات، هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان بر ۴ محورِ برپایی ستاد انتخابات، برپایی تجمع عمومی، تبلیغات متقاضی و حق‌الزحمه عوامل اجرایی است.

اسلامی همچنین گفته بود که براساس قانون، حداکثر هزینه هر نامزد در حوزه انتخابیه، باید توسط وزارت کشور، تدوین و توسط هیأت مرکزی نظارت تأیید شود. یعنی آن حوزه انتخابیه خاص، برای تبلیغات و تأمین مالی، یک سقفی دارد و اگر رعایت نشود، تخلف صورت گرفته است. احزاب و خیرین هم تنها می‌توانند ۲۰ درصد از این سقف را تأمین کنند. طبق قانون، مابه ازای نقدی کمک‌های غیرمادی نیز باید در سامانه ثبت شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha