۲۶ دی ۱۴۰۲، ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 85355926
T T
۳۱ نفر

برچسب‌ها

کشف دهها هزار اجاره سیم کارت موبایل و کارت بانکی به اتباع خارجی غیرمجاز در البرز + فیلم

کرج – ایرنا – مدیرکل اداره اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری البرز از کشف دهها هزار مورد اجاره سیم کارت تلفن همراه و کارت عابر بانک توسط برخی از شهروندان این استان به اتباع خارجی خبرداد.

" سیروس دهقان شیری" روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: براساس بررسی های میدانی مجموعه اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان البرز اجاره سیم کارت و کارت عابر بانک برخی از شهروندان این استان به اتباع خارجی غیرمجاز مشخص شد .

وی در خصوص چگونگی آشکار شدن این امر در استان البرز گفت: از مردادماه سالجاری که براساس دستورالعمل وزارت کشور طرح بازگشت اتباع خارجی غیر مجاز دراین استان به اجرا درآمد برخی از اتباع به رغم بازگشت به کشور خود مجدد در این استان حضور پیدا می کردند .

وی بیان کرد: در بررسی های بعمل آمده مشخص شد این اتباع از طریق سیم کارت هایی که برخی از شهروندان استان البرز به آنان اجاره داده بودند ارتباط با داخل کشور داشتند .

دهقان شیری تاکید کرد: براین اساس کار تفحص و پیگیری موضوع با همکاری مراجع قضایی آغاز شد و طی بررسی های انجام شده تاکنون دهها هزار سیم کارت و دهها هزار کارت عابربانک از اتباع غیرمجازی که در استان البرز هستند جمع آوری شده و این سیم کارت ها متعلق به شهروندان استان است .

مدیرکل اداره اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری البرز با تاکید براینکه این اقدام شهروندان استان البرز به نوعی تخلف محسوب می شود اظهار کرد: مراجع قضایی استان به جد پیگیر این موضوع مهم هستند .

وی یاد آورشد: به طور متوسط روزانه ۱۰۰ کارت عابر بانک و سیم کارت از اتباع خارجی غیرمجازی که در طرح بازگشت به کشورشان در اردوگاه مراقبتی اتباع و مهاجرین خارجی تحت نظر هستند جمع آوری می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha