دولت سیزدهم وتحول درایجاد زیرساخت های ورزش مدارس کهگیلویه وبویراحمد+فیلم

یاسوج - ایرنا - تحول درایجاد زیرساخت های ورزش مدارس در قالب طرح شهید سلیمانی و در راستای طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش مصداق عینی و شاخصی برای رفع محرومیت و توجه ویژه دولت سیزدهم به مناطق محروم و کمتر برخوردار همچون کهگیلویه وبویراحمد است؛ظرف یک سال ۸۰ هزارمترمربع به فضای ورزشی این استان اضافه شده است.

به گزارش ایرنا، عدالت ورزشی در دولت سیزدهم در تمام مدارس کشور و در قالب اجرای طرح شهید سلیمانی به ویژه در استان های کم برخوردار رنگ واقعیت به خود گرفته و امیدآفرینی را در سطح مدارس افزایش داده و فرصت پرورش نخبه‌ها را به بالاترین سطح فراهم ساخته است.

به گفته متولیان امر فضای مناسب ورزشی مدارس کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای انقلاب تاکنون تنها ۳۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع بوده که طی یک سال اخیر به ۱۱۱ هزار متر مربع رسیده است یعنی رشدی بیش از یک و نیم برابری داشته است.

دولت سیزدهم وتحول درایجاد زیرساخت های ورزش مدارس کهگیلویه وبویراحمد+فیلم

یکی از مهمترین برنامه های دولت سیزدهم برای توسعه ورزش دانش‌آموزی اجرای طرح شهید سلیمانی بوده که معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد می گوید در این خصوص ۶۰ طرح سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

فرشید کرمی در این رابطه اظهار داشت: در دولت سیزدهم با اضافه شدن ۸۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی مدارس ، مجموع فضای ورزشی مدارس این استان به ۱۱۱ هزار متر مربع رسیده است.

این میزان فضای ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی در مدارس مختلف این استان بخصوص مناطق محروم اجرا شد.

دولت سیزدهم وتحول درایجاد زیرساخت های ورزش مدارس کهگیلویه وبویراحمد+فیلم

وی یکی از مهمترین برنامه های دولت سیزدهم برای توسعه ورزش دانش‌آموزی را اجرای طرح شهید سلیمانی دانست و بیان کرد: در این خصوص ۶۰ طرح، سهمیه کهگیلویه و بویراحمد بوده که اجرایی شد.

کرمی ادامه داد: در فاز دوم سهمیه استان، احداث ۶۰ چمن مصنوعی و تجهیز سالن های ورزشی خواهد بود.

وی گفت: با اجرای این طرح ها ۵۰ هزار متر مربع دیگر به فضاهای ورزشی این استان اضافه خواهد شد.

کرمی تعداد چمن های مصنوعی نصب شده در مدارس در طرح شهید سلیمانی در فاز اول و دوم را ۸۷ چمن ذکرکرد.

معاون تربیت‌ بدنی و سلامت اداره‌ کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از اداره کل نوسازی و توسعه مدارس کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در طرح مشارکت های نفت ۳۳ چمن مصنوعی درون مدرسه ای در سال تحصیلی جاری در استان بهره برداری شد.

کرمی نصب ۱۲ چمن در یک ماه در سراسر استان را یک رکورد دانست و گفت: نصب یکهزارو ۲۰۰ صندلی تماشاگر در سالن پوریای ولی و تختی، نصب تور بزرگ پشت دروازه ها، نصب و راه اندازی رختکن‌های سالن با ام دی اف، آسفالت چهارهزارو ۲۰۰ متر مربع در مجموعه شهید صیاد شیرازی، راه‌اندازی سلف سرویس مجموعه زیبا سازی محوطه وسالن ها،خوابگاه مجهز به کولر،فرش موکت هر اتاق مجهز به تلویزیون یخچال جا کفشی پرده کشی را از دیگر اقدامات در حوزه توسعه فضای ورزشی مدارس استان بوده است.

دولت سیزدهم وتحول درایجاد زیرساخت های ورزش مدارس کهگیلویه وبویراحمد+فیلم

وی اضافه کرد: مجموعه شهید صیاد شیرازی با توسعه زیرساخت ها به یک دهکده ورزشی تبدیل شده است به طوری که در جنوب کشور بی نظیر است.

کرمی تاکید کرد: در بین مجموعه‌های ورزشی استان، گل سرسبد آن‌ها مجموعه شهید صیاد شیرازی است که این مجموعه تنها جایی است که مسابقات استانی و کشوری را در آن میزبانی می‌کنیم.

وی بیان کرد: علاوه بر توسعه زیرساخت های آموزشی کهگیلویه و بویراحمد در برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی درس تربیت بدنی و بهداشت ویژه معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت رتبه یک کشوری را کسب کرد.

کرمی اجرای طرح بومرنگ به عنوان تنها استان اجرا کننده، شنا در سه شهرستان بزرگ استان، طرح شهید طوقانی، قهرمانی تیم هندبال متوسطه اول در کشور، کسب ۲ مدال طلای دو ومیدانی، کسب نایب قهرمانی دومیدانی، کسب مدال طلای پرتاب نیزه دختران،کسب مقام سوم فوتسال فرهنگیان، نایب قهرمانی دختر ناشنوا، قهرمانی تنیس کشور از سوی همکار معلول و نایب قهرمانی شطرنج توسط دیگر همکار معلول استثنایی، قهرمانی فوتسال پسران در کشور ، نایب قهرمانی دختران در آمادگی جسمانی کشور، قهرمانی تنیس روی میز آقایان ، کسب مقام اول گروه سرود سفیران سلامت استان در کشور، نایب قهرمانی شطرنت آقایان کشور را از افتخارات ورزش دانش آموزان و فرهنگیان این استان طی ۲ سال اخیر اعلام کرد.

دولت سیزدهم وتحول درایجاد زیرساخت های ورزش مدارس کهگیلویه وبویراحمد+فیلم

وی برگزاری دوره کوهنوردی در کوه خامی با شرکت ۴۰۰نفر از معلمان تربیت بدنی ومراقبان سلامت، ایستگاه سلامت، سفره سلامت و پیاده روی به مناسبت های گوناگون و برگزاری تمامی مسابقات ورزشی دانش آموزان و فرهگیان استان در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، برگزاری اردوهای مختلف جهت آمادگی کامل تیم‌ها و اعزام به مسابقات کشوری را از دیگر فعالیت های حوزه تربی بندی آموزش و پرورش استان ذکر کرد.

کرمی گفت: اقدام دولت در مردمی‌سازی فضای ورزشی مدارس نه تنها شعار نبود بلکه یک کار جهادی به شمار می‌رود که در آن تمامی دانش‌آموزان علاقمند به ورزش از این طرح بهره‌مند شدند و دیگر به مانند گذشته قشر خاصی به دنبال ورزش نخواهند رفت بلکه ورزش مدارس به جایی برای حضور دانش‌آموزان و قهرمان‌پروری تبدیل شده است.

دولت سیزدهم وتحول درایجاد زیرساخت های ورزش مدارس کهگیلویه وبویراحمد+فیلم

وی از ستاری فرد معاونت تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش وپرورش برای این ایده خوب وجدید در طرح شهید سلیمانی در سراسر کشور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان برای پشتیبانی و حمایت همه جانبه تقدیر کرد.

به گزارش ایرنا، استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۶ هزار نفر جمعیت،هشت شهرستان و۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه و حدود ۱۷۲ هزار دانش آموز و بزرگسال و در بیش از ۳۰۱۸باب آموزشگاه زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد دانش آموز، ۱۲هزار در پیش دبستانی و مهدکودک استان حضور دارند.

از کل دانش آموزان استان، ۴۹ درصد از آنها را دختران و ۵۱ درصد را پسران تشکیل می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha