جشنواره سراسری تئاتر بسیج با معرفی برگزیدگان در مشهد پایان یافت+فیلم

مشهد-ایرنا- برگزیدگان چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج با عنوان «سودای عشق» روز یکشنبه طی مراسمی با حضور رییس سازمان بسیج مستضعفین در مشهد معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان بسیج مستضعفین در آیین پایانی این جشنواره با اشاره به لزوم حمایت از حوزه های فرهنگ و هنر گفت: امکاناتی که در همه استانها داریم را آماده ایم به میدان بیاوریم و با تجهیز سالنها و تغییر کاربری‌ها ظرفیت سازی کنیم تا این هنر نمایشی در دیدگان مردم متجلی شود.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه ملت ایران از فرهنگی و هنری ترین ملل دنیا هستند، افزود: رهبر معظم انقلاب از فرهنگ و هنر به صورت اساسی و اصولی حمایت می‌کنند و همیشه با هنر و هنرمندان مانوس بوده و بر پشتیبانی از هنر و هنرمند تاکید دارند که مسوولان هم باید این مسیر را طی کنند.

در پایان این جشنواره در بخش نمایش میدانی، نمایش «آبها مهربانند» به کارگردانی مالک آبسالان از دهلران به مقام نخست دست یافت.

در بخش نمایش صحنه‌ای، نمایش «بدریه» به کارگردانی مجید اقبالی از اهواز، «ثمرگل» به کارگردانی عبدالحکیم مشورتی رودی از خواف و «خفگی» به کارگردانی شهرام سلطانی از اراک مقام اول تا سوم را کسب کردند و به جشنواره تئاتر فجر راه یافتند.

همچنین نمایشنامه های «ویدئو چک» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان و «شهر خوبان» به کارگردانی بهنام کاوه از آبادان به جشنواره ایثار راه پیدا کردند.

در بخش نمایشنامه نویسی نیز «کاوه مهدوی، مهدی همتی، شهرام پورعسکر، محمد رسائلی و عسل عصری ملکی» به مقام اول تا پنجم دست یافتند.

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج که از بیستم دی ما آغاز شد، امروز در مجموعه فرهنگی امام رضا(ع) پارک ملت مشهد پایان یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha