۷۶۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان بوشهری پرداخت شد

بوشهر- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۷۶۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق صندوق امداد ولایت این نهاد به چهار هزار و ۲۷۶ نفر از مددجویان تحت حمایت استان پرداخت شد.

عباس روشن روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد به منظور اعطای وام‌های قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد و دیگر نیازمندان راه اندازی شده است.

وی افزود: افزایش هم افزایی ۲۵ الی ۱۰۰ درصدی وجوه اداره شده خیرین، عدم اخذ هیچگونه سود و یا کارمزدی به وام‌های زیر ۱۰۰میلیون ریال و ۳ درصد کارمزد به وام‌های بالای ۱۰۰ میلیون ریال، تعهد پیگیری اقساط معوق و پرداخت سریع وام به متقاضیان و معرفی شدگان خیرین از امتیازات این صندوق است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به همایش سالانه مدیران امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کل کشور با موضوع بررسی تخصصی و گزارش عملکرد سالانه این صندوق در استان قم، تصریح کرد: در این همایش سه محور کاری کاهش معوقات بانکی، سپرده قرض الحسنه و قرض نیکو مورد بررسی و رتبه بندی قرار گرفت که استان بوشهر در ۲ سرفصل کاری کاهش معوقات و جذب سپرده مسئولیت های اجتماعی موفق به کسب رتبه برتر کشوری و دریافت نشان ویژه (شعبه برتر) همایش شده است.

روشن ادامه داد: این صندوق در استان بوشهر تا کنون با جذب  ۳۴۰ میلیارد ریال سپرده های خیرین و مردم استان در گروه خود موفق به اخذ رتبه برتر کشوری شد.

وی یادآور شد: در سال گذشته از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان، هفت هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال وام به چهار هزار و ۸۵۴ نفر از مددجویان و محرومین اعطا شد که از این میزان ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آن از وجوه اداره شده خیرین و مابقی اعتبارات امدادی بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha