۲۲ دی ۱۴۰۲، ۱۸:۰۰
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 85351785
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

راه ارتباطی ۲۱۰ روستای لرستان بازگشایی شد

۲۲ دی ۱۴۰۲، ۱۸:۰۰
کد خبر: 85351785
راه ارتباطی ۲۱۰ روستای لرستان بازگشایی شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: راه ارتباطی ۲۱۰ روستای استان که بر اثر بارش برف مسدود شده بود، با تلاش راهداران بازگشایی شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، مرتضی شیروانی به رسانه ها اظهار کرد: ۴۰۰ راهدار با استفاده از ۲۸۰ دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در قالب ۳۸ پایگاه جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان در حال بازگشایی راه‌های برفگیر هستند.

وی افزود: در حال حاضر راه‌های شریانی و مواصلاتی استان باز و تردد در آنها برقرار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به اینکه امکان برف روبی راه های روستایی در شب گذشته به دلیل شرایط نامساعد جوی در شب مقدور نبود ، عنوان کرد: راهداران از طلوع صبح فعالیت خود را برای بازگشایی راه های روستایی آغاز کردند.

شیروانی تصریح کرد: راه ۳۶۴ روستای استان در پی بارش برف مسدود شده بود که با تلاش بی وقفه راهداران راه ۲۱۰ روستا بازگشایی شده و با تلاش راهداران و صبوری مردم راه‌ ۱۵۴ روستای مسدود مانده نیز سریعتر بازگشایی خواهد شد.

وی از شهروندان خواست با توجه به مه گرفتگی شدید و احتمال یخ زدگی جاده‌ها در شب ، از سفر های غیر ضرور خودداری کنند و درصورت سفر با سامانه ۱۴۱ تماس حاصل و از وضعیت راهها مطلع شوند و رانندگی با سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، از روز گذشته بارش برف و باران در لرستان آغاز شده است و همچنان ادامه دارد که هواشناسی نیز برای تداوم این وضعیت تا پایان وقت امروز هشدار نارنجی صادر کرده است.

لرستان حدود هشت هزار کیلومتر جاده دارد که پنج هزار کیلومتر آن برفگیر می باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha