ایران، تجاوز آمریکا و انگلیس به یمن را قویاً محکوم کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن حملات آمریکا و انگلیس به چند شهر یمن تصریح کرد: این حملات نظامی در راستای استمرار حمایت کامل آمریکا و انگلیس از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، «ناصر کنعانی» روز جمعه ( ۲۲ دی)، حملات آمریکا و انگلیس به چند شهر یمن را شدیداً محکوم کرد و آن را اقدامی خودسرانه، نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و نقض قوانین و مقررات و حقوق بین‌الملل دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این حملات نظامی در راستای استمرار حمایت کامل آمریکا و انگلیس در حدود صد روز گذشته از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و شهروندان مظلوم و تحت محاصره کاملِ نوار غزه صورت می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه این حملات خودسرانه نتیجه‌ای جز دامن زدن به ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه نخواهد داشت، تصریح کرد: در حالی‌که رژیم صهیونیستی همچنان به حملات و جنایات جنگی خود در نوار غزه و کرانه باختری در فلسطین ادامه می‌دهد، آمریکا و انگلیس در صدد هستند با گسترش چتر حمایتی خود از رژیم صهیونیستی، توجه مردم جهان را از جنایات این رژیم جعلی، جنایتکار و متجاوز علیه مردم فلسطین منحرف سازند.

کنعانی با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای تکرار این‌گونه حملات خودسرانه برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی، از جامعه جهانی خواست که با واکنش‌ها و اقدامات مسئولانه، از گسترش دامنه‌های جنگ، بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه جلوگیری کنند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس بامداد جمعه از حملات ارتش‌ آمریکا و انگلیس به برخی شهرهای یمن به بهانه هدف قرار دادن مواضع حوثی‌ها خبر داد.

«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به این حملات گفت که آمریکا و انگلیس به زودی خواهند فهمید حمله مستقیم به یمن بزرگ‌ترین حماقت آنها در تاریخ‌شان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و انگلیس در حمله به یمن اشتباه کردند و از تجارب گذشته خود درس نگرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha