۲۰ دی ۱۴۰۲، ۲۱:۵۳
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85350448
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آنروا: یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در غزه آواره شدند

تهران- ایرنا- آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) چهارشنبه شب اعلام کرد، یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از آغاز جنگ غزه در این باریکه آواره شده‌اند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری سما فلسطین، آنروا افزوده است: شمار آوارگان فلسطینی در غزه به یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر یعنی ۸۵ درصد جمعیت این باریکه رسیده است.

بر اساس این گزارش، نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار آواره در ۱۵۵ مرکز آنروا در نوار غزه زندگی می‌کنند.

آنروا همچنین اعلام کرده است که ۱۴۶ نفر از کارکنان این نهاد امدادرسانی از آغاز جنگ علیه غزه کشته شده‌اند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha