۲۰ دی ۱۴۰۲، ۱۳:۱۵
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 85349900
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

شبکه ریلی آلمان اعتصاب کرد

۲۰ دی ۱۴۰۲، ۱۳:۱۵
کد خبر: 85349900
شبکه ریلی آلمان اعتصاب کرد

تهران- ایرنا- پس از آغاز اعتصاب‌های سراسری کشاورزان آلمانی بر سر افزایش مالیات و کاهش یارانه‌های دولتی، رانندگان قطار شبکه ریلی (دویچه بان) این بزرگترین اقتصاد اروپا نیز دست به اعتصاب زد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز، همزمان با آغاز اعتصاب سه روزه کارکنان شبکه ریلی در آلمان صدها هزار مسافر در این کشور از امروز چهارشنبه با مشکل لغو حرکت قطارها روبرو شدند. وضعیتی که به نوشته این خبرگزاری به هرج و مرج در بزرگترین اقتصاد اروپا افزوده است.

پیش از این نیز کشاورزان سراسر کشور به دلیل افزایش مالیات و کاهش یارانه‌های دولتی با تراکتور به خیابان‌ها آمده و مسیر حرکت خودروها را بستند.

براساس گزارش ها، اتحادیه رانندگان قطار اعتصاب را از ساعات اولیه امروز چهارشنبه آغاز کرد و به رانندگان قطارهای باری نیز که از عصر دیروز سه شنبه اعتصاب را آغاز کرده بودند، به آنها پیوستند.

گفته می شود این اعتصاب ها تا عصر روز جمعه ادامه خواهد داشت.

یکی از سخنگویان شرکت ملی قطار آلمان (دویچه بان) در این زمینه به خبرنگاران گفت از هر پنج سرویس راه‌آهن سریع‌السیر مسافت های طولانی، تنها یکی حرکت می‌کند و خدمات منطقه‌ای به شدت کاهش یافته است.

اعتصاب بخش ریلی آلمان پس از بحث بر سر حقوق و ساعات کار رانندگان قطار و توقف سه هفته ای اعتراضات در کریسمس بار دیگر در حالی آغاز شده که تلاش دویچه بان برای جلوگیری از این اعتصاب ها به دستور دادگاه به سرانجام نرسیده است.

کلاوس وسلسکی رئیس اتحادیه رانندگان قطار در این خصوص گفت: «اگر تا روز جمعه نتیجه‌ای نگیریم، پس از کمی استراحت وارد دور بعدی اقدامات صنعتی می‌شویم».

فدراسیون صنایع آلمان (BDI) در واکنش به این اعتصاب ها ضمن هشدار نسبت به بروز مشکلات در زنجیره تامین، اعلام کرده است که تقریبا یک پنجم ترافیک باری آلمان از طریق راه آهن انجام می شود.

رویترز در ادامه آورده است: اعتصابات سراسری راه آهن در بحبوحه مشکلات اقتصادی فزاینده آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا که با داده‌های ضعیف در بخش اقتصاد کلان، نرخ‌های بهره بالا و انتقادات فزاینده از دولت ائتلافی مواجه است، بار سنگین دیگری را بر دوش دولت اولاف شولتس انداخته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha