استاندار: مولدسازی تکمیل سه‌هزار طرح نیمه‌تمام مازندران را شتاب می دهد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت: مولد سازی در مازندران به خوبی در حال اجرا است و ۱۰۰ درصد درآمد این طرح برای سه هزار طرح نیمه تمام مازندران سرمایه گذاری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمود حسینی پور روز یکشنبه در حاشیه جلسه مولد سازی در جمع خبرنگاران بیان داشت: دستگاه های دولتی که املاک مازاد خود را معرفی کردند، انجام مراحل قانونی آن به خوبی در حال انجام است.

وی اظهارداشت: بر اساس آخرین تصمیم ۱۰۰ درصد درآمد مولد سازی برای تکمیل طرح های نیمه تمام با اولویت همان دستگاه دولتی که ملک مازاد داشتند، هزینه خواهد شد.

حسینی پور ادامه داد: درآمد طرح مولد سازی فقط برای تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران سرمایه گذاری خواهد شد و در جای دیگر هزینه نمی شود.

استاندار مازندران با ذکر این مطلب که مولد سازی بخش زیادی از طرح های نیمه تمام مازندران را تکمیل خواهد کرد، بیان داشت: از شرق تا غرب استان سه هزار طرح نیمه تمام شناسایی شد که باید هر چه زودتر تکمیل شوند.

وی ادامه داد: از تمامی ظرفیت های قانونی برای شناسایی املاک مازاد دستگاه های دولتی اقدام خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه همکاری دستگاه های دولتی در این بخش مطلوب است، ادامه داد: با توجه به ظرفیت قانونی که داریم منتظر معرفی املاک مازداد نیستیم و خودمان اقدام می کنیم.

این مقام مسوول تصریح کرد: مولدسازی نیازهای عمرانی استان را مرتفع و زمینه رضایتمندی مردم را فراهم می کند.

۲۱ آبان ماه سال گذشته، مصوبه شصت‌وهفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به تأیید رهبر معظم انقلاب رسید و هیأتی با اختیارات ویژه متشکل از معاون اول رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، یک نماینده از طرف رئیس مجلس و یک نماینده از طرف رئیس قوه قضائیه مأمور شدند تا مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت را اجرایی کنند.

این هیات هفت نفره قرار است درباره دارایی‌های دولت اعم از املاک و اراضی و مستغلات که به‌صورت مازاد در اختیار قوه مجریه است، تصمیم‌گیری و آنها را از حالت راکد خارج کند و در مسیر تأمین مالی پروژه‌های نیمه‌تمام یا متوقف به کار بگیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha