سلاجقه: سازمان حفاظت محیط‌زیست با توسعه مخالف نیست

زنجان - ایرنا - معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر اهمیت ذخیره منابع ژنتیک و اینکه با توسعه مخالف نیستیم، گفت که استان زنجان با ۳۰۰ هزار هکتار زمین از منابع زنجیره ژنتیک جهان است.

به گزارش ایرنا، علی سلاجقه روز شنبه در جریان دومین سفر استانی رئیس جمهور به زنجان با اشاره به راه‌اندازی خانه‌های محیط زیست در کشور، افزود: آموزش یک اصل مهم در زمینه محیط‌زیست است و اگر مردم به درستی آموزش داده شوند، دیگر نیازی به اختصاص هزینه‌های سنگین نخواهد بود.

معاون رییس جمهور تاکید کرد که واحد HSE رکن اصلی مجموعه‌های صنعتی است و نبود این واحدها شاخصه منفی در رشد و توسعه و همچنین رعایت ضوابط زیست محیطی محسوب می‌شود.

این مسئول افزود که در دولت سیزدهم برای نخستین‌بار با حفظ ضوابط محیط‌زیست طرح‌هایی که سال‌ها رسیدگی نشده بود، اجرا شده است.

وی در ادامه با متذکر شدن اهمیت اساسی احیای خلیج گرگان در استان گلستان، ادامه داد که در کنار بحث‌های علمی در دستگاه‌های مختلف کشور، آب‌های دریای خزر در بازه‌ای کوتاه به سوی خلیج گرگان حرکت کرد و حدود ۵۰ هزار هکتار به آب‌های خلیج گرگان افزوده شد.

سلاجقه گفت که در راستای احیای خلیج گرگان همچنین به رونق قایقرانی و ظرفیت‌سازی در اقتصاد توسط مردم بومی منطقه اشاره کرد.

دور دوم سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت به استان زنجان از دیروز (جمعه) ۱۵ دی ۱۴۰۲ آغاز شد. در این سفر قرار است یک هزار و ۹۵ طرح و پنج هزار و ۸۵۷ واحد مسکونی(نهضت ملی،‌حمایتی و...) در مجموع به ارزش ۳۰۰ هزار میلیارد ریال بهره برداری شود.
مهمترین این طرح‌ها احیا و راه‌اندازی هشت واحد صنعتی و تولیدی بزرگ استان شامل آندیا فولاد،‌ فولاد آسین ابهر،‌ شیشه زنگان و سرجین بافت به ارزش ۴۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال،‌ بهره‌برداری پنج هزار و ۸۶۷ واحد مسکونی با ۲۳ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار و ۳۱ طرح آموزشی، فرهنگی و ورزشی با ۲ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha