۱۶ دی ۱۴۰۲، ۲۰:۵۳
کد خبر: 85345914
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پایتخت انگلیس بار دیگر صحنه تظاهرات حامیان فلسطین شد

لندن – ایرنا – صدها تن از حامیان فلسطین روز شنبه در ادامه اعتراض علیه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه، برای سیزدهمین هفته متوالی در لندن و شهرهای مختلف انگلیس دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایرنا، معترضان در لندن پس از طی کردن خیابان‌های مرکزی شهر، روی پل وستمینستر واقع در کنار پارلمان انگلیس تحصن کرده و شعارهایی را در حمایت از آتش‌بس فوری در غزه سردادند. شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی خواستار توقف کمک‌های تسلیحاتی انگلیس به رژیم صهیونیستی و اخراج سفیر این رژیم از لندن شدند.

آن‌ها در حالی که پرچم فلسطین را حمل می‌کردند، فریاد می‌زدند: «اشغال گری را متوقف کنید» و «فلسطین را آزاد کنید». برخی از معترضان به نشانه اعتراض علیه حمایت‌های بی‌قیدوشرط انگلیس و آمریکا از اسرائیل، ماسک‌هایی را با چهره ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا بر صورت داشتند و دستان خود را که به رنگ سرخ آغشته بود، بالا گرفته بودند.

فعالان ضد صهیونیستی در سایر شهرهای انگلیس نیز در خیابان‌ها سرازیر شده و بار دیگر موجی از خشم و عصبانیت خود را از کشتار مردم مظلوم فلسطین به نمایش گذاشتند.

تظاهرات در روزهای شنبه‌ در انگلیس، طی ۱۳ هفته گذشته به یک جنبش سیاسی تبدیل شده است. هفته پیش نیز تظاهرکنندگان در خیابان آکسفورد لندن راهپیمایی کرده و در میان ازدحامی از جمعیت خریداران و گردشگران بین‌المللی پرچم فلسطین را به اهتزاز درآوردند. معترضان با سردادن شعارهایی علیه سران رژیم صهیونیستی، خواستار توقف فوری درگیری‌ها در غزه شدند.

آمارها نشان می‌دهد که ۸۰ درصد از مردم انگلیس حامی آتش‌بس فوری در غزه هستند اما دولت انگلیس از آغاز جنگ غزه با چشم‌پوشی از کشتار فلسطینی‌ها، حمایت تمام عیار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

ریشی سوناک با بیان این ادعا که آتش‌بس فوری، نیروهای مقاومت فلسطینی را جسورتر می‌کند، به این شرط که حملات موشکی حماس متوقف و اسرای صهیونیستی آزاد شوند از آنچه «آتش‌بس پایدار» نامیده، اعلام حمایت کرده است.

وی با این حال از سوی افکار عمومی و به ویژه نمایندگان ارشد حزب حاکم این کشور تحت فشار فزاینده‌ای قرار دارد تا با اصلاح موضع لندن نسبت به تحولات فلسطین، از آتش‌بس دائمی در غزه و کمک به پایان بحران انسانی در این باریکه حمایت کند.

این درحالی است که رژیم صهیونیستی با حمایت تمام عیار کشورهای غربی برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و توقف عملیات نیروهای مقاومت، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه‌انداخته و هزاران فلسطینی غیرنظامی را به شهادت رسانده است.

بر اساس گزارش‌ها تاکنون افزون بر ۲۲ هزار فلسطینی بر اثر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی جان خود را از دست داده‌اند. در همین حال برنامه جهانی غذا با انتشار گزارشی هشدار داده است که در صورت ادامه درگیری‌ها، غزه با قحطی روبرو خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha