۱۶ دی ۱۴۰۲، ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 85345400
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

داریوش طلایی: بداهه‌پردازی یک جریان مستمر هنری است

تهران- ایرنا- کارگاه آموزشی «بداهه پردازی در موسیقی دستگاهی ایران» با هدایت استاد داریوش طلایی و حضور علاقه‌مندان از تهران و شهرستان‌ها برگزار شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، کارگاه آموزشی «بداهه پردازی در موسیقی دستگاهی ایران» با هدایت استاد داریوش طلایی ردیف‌دان و نوازنده پیشکسوت تار و سه‌تار به همت انجمن موسیقی ایران و همکاری بنیاد رودکی طی روزهای ۱۴ و ۱۵ دی ماه در تالار رودکی برگزار شد به مبحث بداهه پردازی و چگونگی فراگیری این مهارت پرداخته شد.

این کارگاه برای علاقه‌مندان به دو صورت فعال و غیرفعال برگزار شد و هنرجویان فعال طی فراخوان اطلاع رسانی‌شده، با ارسال ویدیو مورد گزینش قرار گرفته و در طول کارگاه به روی صحنه رفته و به صورت عملی مضامین مطرح شده را اجرا کردند.

داریوش طلایی: بداهه‌پردازی یک جریان مستمر هنری است

استاد طلایی در ابتدای هر بخش از این کارگاه مباحثی پیرامون تاریخ بداهه‌پردازی در موسیقی ایران و ویژگی‌های مهم در شکل‌گیری این مهارت را مطرح کرده و سپس از هنرجویان فعال خواست تا به اجرای قطعات ضربی و آوازی به بسط و گسترش آن با خلاقیت مبتنی بر ردیف همت گمارند.

این نوازند ه پیشکسوت تار و سه‌تار علاوه بر توضیح برای رفع ایرادات هنرجویان در صدادهی ساز و لحن شخصی در نوازندگی در بخش پرسش و پاسخ به سوالات ایشان پاسخ داد.

چگونگی تمرکز و نگاه عمیق به ردیف و نوع الهام گرفتن از آن و نیز مسیر آموزشی صحیح و جهت دهی به معلومات در راستای خلق بداهه از مهمترین پرسش‌های مطرح شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha