استاندار سیستان و بلوچستان: محصولات مورد نیاز کشورهای همسایه؛ تولید و صادر شود

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مرز برای این استان فرصت است و محصولاتی که تولید می‌کنیم باید صادر شود بنابراین باید محصولاتی که مورد نیاز کشورهای همسایه بوده را تولید و صادر کنیم.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، محمد کرمی در نشست گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ضمن گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی کرمان و شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: همه سرمایه‌گذاران بویژه سرمایه‌گذاران بومی که از سیستان و بلوچستان خارج شدند را به منطقه دعوت کنیم تا کمک کنند به سرعت تولیدی‌ها فعال شود و صادرات انجام گیرد.

وی با اشاره به اهمیت فرآورده های معدنی افزود: باید در زمینه فرآوری مواد معدنی تلاش بیشتری انجام دهیم بنابراین کسی اجازه خارج کردن مواد معدنی به صورت خام را از سیستان و بلوچستان ندارد زیرا تولید ثروت در فرآوری مواد معدنی است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بخش‌های گمرکی و مالیاتی بخش‌های مختلف باید کمک کنند تا تجارت تسهیل و صادرات افزایش یابد و این مستلزم فعالیت بیشتر اتاق بازرگانی است بنابراین در آینده از طریق سفر به کشورهای عمان، قطر، کویت، امارات و پاکستان این موارد پیگیری خواهد شد.

وی بیان کرد: ما یقین به هدایت عنایت‌های الهی داریم که خدا راه را باز می‌کند و انشاالله به سرعت در جهت توسعه پیشرفت سیستان و بلوچستان پیش می‌رویم.

کرمی گفت: موضوع اقتصاد و واردات دام مهم است مجوز واردات دام باید برای همه درخواست کنندگان صادر شود و در بخش دام مولد باید با همت جهاد کشاورزی به سرعت توسعه پیدا کنیم زیرا سیستان و بلوچستان در این بخش دارای ظرفیت بالایی است.

وی با اشاره به جنایت های اسرائیل در نوار غزه تصریح کرد: صهیونیست‌ها در بن بست قرار دارند و به شدت تلاش می‌کنند که به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند و اعلام هم کرده‌اند که راس مقاومت در منطقه جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: جمهوری اسلامی ایران، مردم فلسطین را حمایت می‌کند و هرجا فریاد مظلومی در عالم بلند شود، نظام جمهوری اسلامی کنار آنها خواهد بود زیرا رسالت ما اجرای فرمان الهی در تمام نقاط دنیا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha