بازداشت برخی عوامل مرتبط با انفجارهای تروریستی کرمان

کرمان- ایرنا- وزیر کشور گفت: سیستم های اطلاعاتی کشورمان با توانمندی لازم، سرنخ های بسیار خوبی در خصوص افراد دخیل در انفجارهای تروریستی کرمان پیدا کردند و بخشی از کسانی که در این ماجرا نقش داشتند دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، «احمد وحیدی» وزیر کشور با بیان اینکه برخی عوامل جنایت کرمان شناسایی و دستگیر شده اند، گفت: از مجموع ۸۸ شهید حادثه تروریستی کرمان، نزدیک ۵۴ نفر زن و ۳۴ نفر مرد هستند ۱۲ شهید مهاجر افغان داریم و قریب ۱۰ نفر زیر ۱۰ سال سن دارند و ۳۰ نفر زیر ۱۸ سال هستند تعدادی از آنها در کرمان دفن می شوند که بیش از ۵۰ نفر هستند برخی دیگر به سایر شهرهای استان کرمان و برخی هم در سایر استان ها به خاک سپرده خواهند شد.

وزیر کشور افزود: برابر اطلاعات محلی، برخی شهدا امروز تشییع می‌شوند برخی هم بعد از انتقال به شهرهای خود دفن می شوند که زمان تشییع آنها اعلام می‌شود.

وحیدی درباره شناسایی عوامل تروریستی گفت: سیستم های اطلاعاتی توانسته اند سرنخ های خوبی پیدا کنند بخشی از کسانی که در این ماجرا نقش داشته اند دستگیر شده اند که اطلاعات آنها بعدا توسط دستگاه های امنیتی اطلاع رسانی خواهند شد؛ با قدرت و سرعت به موقع جریان تروریستی که در حمایت رژیم های تروریست پرورند، در چنگال دستگاه های اطلاعاتی قرار خواهد گرفت و با آنها برخورد لازم خواهد شد.

به گزارش ایرنا مراسم وداع با پیکر شهیدان حادثه تروریستی کرمان امروز با حضور رییس جمهور در مصلای شهر کرمان برگزار شد.

براساس گزارش ها در این حادثه ۸۸ نفر شهید و ۲۸۴ نفر زخمی شدند که اینک ۱۳۷ مجروح در بیمارستان ها تحت درمان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha