فرماندار ورامین: حادثه تروریستی کرمان نشان از نابودی دشمنان دارد

ورامین- ایرنا- فرماندار ویژه ورامین گفت: حادثه تروریستی کرمان و شهادت جمعی از هموطنان در سالگرد شهادت شهید سلمانی، نشان از زوال و نابودی دشمنان دارد.


به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید درویشی روز پنجشنبه در تجمع مردم شهرستان ورامین که در محکومیت حادثه تروریستی کرمان در مصلای صاحب الزمان(عج) این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امروز آمریکا و اسرائیل در منجلابی گرفتار شده‌اند که از ناچاری حتی تاب تحمل زائرین شهید سلیمانی را ندارند.
وی افزود: آمریکا از شهید سلیمانی کینه به دل دارد چرا که این شهید سرافراز با تدبیر و شجاعت خود مانع اجرای نقشه های استکبار جهانی شد و داعشی که با سرمایه آمریکا به وجود آمد را نابود کرد و با شجاعت و از خودگذشتگی، تهدید داعش برای ایرانی را به فرصتی برای تقویت جبهه مقاومت تبدیل نمود.
معاون استاندار تهران تصریح کرد: استکبار به دنبال حذف مکتب حاج قاسم سلیمانی است چرا که در سه ماه گذشته و در مقاومت جانانه مردم فلسطین و غزه مشاهده کرد که شاگردان و رهروان این شخصیت بزرگ در جبهه مقاومت چه باتلاقی را برای استکبار بوجود آوردند.
وی تصریح کرد:محور شرارت به خوبی دریافته که قدرت ایران اسلامی در همین تجمعات و راهپیمائی ها است به این دلیل است که به مردم بیگناه حمله می‌کند و آنان را به شهادت می‌رساند تا شاید از این تجمعات جلوگیری کند ولی باید بداند مردم ایران، ملت شهادت است و این ترورها آنها را بر عهد خود با ولی فقیه خود منسجم تر می کند.
درویشی تصریح کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی از ملت ایران به دلیل تبعیت از ولایت فقیه عصبانی است و کینه توزی خود را در حوادث تروریستی همچون حادثه روز گذشته کرمان نمایان می‌سازد.
وی اخراج آمریکا از منطقه را راهبرد عقلاتی در انتقام از عاملین ترور شهید سلیمانی و حادثه دیروز دانست و افزود : امروز به برکت خون شهدا، محور مقاومت قدرتمندتر از قبل شده و قطعا مردم ایران نیز در پایان امسال با شرکت در انتخابات با شکوه، ثابت می‌کنند که در همه شرایط پای انقلاب هستند.
عصر روز چهارشنبه (۱۳ دی) در سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی که بسیاری از هموطنان برای گرامیداشت این شهید در گلزار شهدای کرمان حضور یافته بودند، صدای مهیب یک انفجار در یکی از محورهای منتهی به گلزار شهدای کرمان شنیده شد؛ این انفجار در ۷۰۰ متری مزار شهید سلیمانی رخ داد و سپس انفجار دوم در یک کیلومتری مزار و خارج از مسیر زائران و مسیرهای بازرسی اتفاق افتاد.

تاکنون دبیرکل سازمان ملل، اتحادیه اروپا، نهادهای بین المللی ، محافل سیاسی ، مقامات و رهبران مذهبی و سیاسی، کارشناسان و تحلیلگران ، دولت های غربی ، عربی و اسلامی ، کشورهای آفریقایی و آسیایی بطور رسمی و با انتشار بیانیه های جداگانه حادثه شنیع تروریستی را که جان انسان های بی گناه و غیر نظامی را گرفته، محکوم کرده و با ملت ایران ابراز همدری کردند.
رهبر انقلاب اسلامی نیز در پیامی تاکید کردند: جنایتکاران سنگدل از هم اکنون آماج قطعی سرکوب و مجازات عادلانه خواهند بود و بدانند که این فاجعه آفرینی پاسخ سختی در پی خواهد داشت.
رییس جمهور نیز با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در جنایت تروریستی کرمان، مسئولان را موظف کرد هرچه سریع‏‌تر، نسبت به تسکین آلام آسیب‏‌دیدگان و مداوای مجروحان و بازگشت نظم و آرامش به شهر شهیدپرور کرمان اقدامات لازم را به ‏عمل آورند.
وزرای کشور و بهداشت و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پیگیری ابعاد امنیتی حادثه و رسیدگی به آسیب دیدگان در استان کرمان حضور یافتند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha