وزیر بهداشت: رکورد مشارکت مردم در پویش ملی سلامت شکسته شد

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت گفت: بیش از ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در پویش ملی سلامت شرکت کردند و می توان گفت که رکورد مشارکت مردم در این پویش شکسته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام عین اللهی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران همچنین درباره ورود سویه جدید ویروس کرونا به کشور اظهار داشت: ویروس جدیدی به کشور وارد نشده است و مردم‌نگران نباشند.

وی در خصوص رفع مشکل تامین شیر خشک در کشور یادآور شد: در هر ماه نیاز به پنج میلیون قوطی شیر خشک داریم که ماه گذشته ۱۲ میلیون قوطی شیر خشک در کشور توزیع شد.

عین اللهی اظهار کرد: بنابر آمار، اکنون بیش از نیازمان در کشور شیر خشک توزیع شده است و نگرانی در این زمینه نیست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد نحوه تامین سرم ضمن تاکید بر نبود کمبودی در این زمینه گفت: کمبود سرم تاکنون برای ما گزارش نشده است و مشکلی در تامین آن نداریم و این محصول با کد تجویز پزشک در داروخانه‌ها عرضه می‌شود.

مشارکت ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در پویش ملی سلامت

وزیر بهداشت وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای بسیار خوبی که در وزارت بهداشت انجام شد، بحث پویش ملی سلامت بود که تا به امروز بیش از ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند.

عین اللهی ادامه داد: رکورد شرکت مردم در این پویش شکسته شد و باید از آنان برای مشارکت در چنین پویشی که برای سلامت خود آنان است، تشکر کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: امروز سبک زندگی ما به خصوص در سطح شهرها و به ویژه شهرهای بزرگ مشکل دارد و میزان کم ورزش و مصرف بالای غذاهایی با چربی و نمک بالا، سلامت مردم را به مخاطره انداخته است.

وی اضافه کرد: درپویش ملی سلامت مشخص شد که حدود ۶۷۰ هزار نفر از افراد شرکت کننده از مشکل فشار خون خود اطلاع نداشتند و در این پویش از چنین مشکلی مطلع شدند و حدود ۳۵۰ هزار نفر نیز از مشکل دیابت خود اطلاع یافتند.

عین اللهی اعلام کرد: یکی از مسائل مهمی که مردم باید به آن توجه کنند اصلاح سبک زندگی، فعالیت بدنی و ورزش است که می‌تواند از ابتلا به دیابت و فشار خون آنان جلوگیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha