مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

تهران -ایرنا- بسته اخبار اجتماعی ایرنا در دهمین روز از دی به ثبت بیش‌ از۱۶۰ هزار درخواست مهریه، هدف‌گذاری۷۰ درصدی نوبت‌دهی الکترونیک درمراکز درمانی،برگزاری طرح ملی هوای مادری،ماموریت ویژه برای تامین داروهای بیماران خاص،ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور، دسترسی هکرها به اطلاعات مشتریان اسنپ فود و مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی پرداخته است.

به گزارش ایرنا، در بسته خبری پیش رو مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را باهم مرور می‌کنیم ،امروز سرویس جامعه خبرگزاری ایرنا با اخبار مختلفی از حوزه اجتماعی ایران همراه بود که گزیده این اخبار را می‌توانید در ادامه بخوانید.

بیش از ۱۶۰ هزار درخواست مهریه ثبت شد

معاون امور اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۰ هزار و ۲۱۵ فقره پرونده مهریه در حوزه اجراییه شعب سراسر کشور ثبت شده و از این تعداد، ۱۴۰ هزار و ۳۰۲ فقره پرونده رسیدگی و مختومه شده است.

بند «ب» ماده ۱۱۳ قانون برنامه ششم توسعه، مراجعه ابتدایی برای دادخواست مهریه به دادگاه‌ها را ممنوع اعلام کرده و متقاضیان ابتدا باید برای مطالبه و اجرای مهریه به ادارات ثبت اسناد مراجعه کنند. در این ماده قانونی آمده است: «مفاد اسناد رسمی لازم‌الاجراء از طریق ادارات اجرای مفاد اسناد رسمی لازم‌الاجرای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجرا می‌شوند. ادارات مذکور مکلفند بلافاصله پس از تقاضای اجرائیه نسبت به شناسایی و توقیف اموال مدیون اقدام کنند. چنانچه مرجع مذکور نتواند ظرف مدت دو ماه از تقاضای اجراء، نسبت به شناسایی و توقیف اموال متعهد سند، اقدام کند یا ظرف مدت شش ماه نسبت به اجرای مفاد سند اقدام نماید، متعهدٌله سند می‌تواند با انصراف از اجرای مفاد سند به محاکم دادگستری رجوع نماید.»ادامه گزارش را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

وعده تغییر پلاک از گذرموقت به ملی مصداق کلاهبرداری است

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: هرگونه تبلیغات برای تمدید دائمی پلاک گذر موقت و تغییر پلاک به ملی کذب و مصداق بارز کلاهبرداری است.

سردار سید کمال هادیانفر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره تبلیغات فروش خودروهای گذرموقت و ادعای تمدید دائمی پلاک‌های این خودروها، اظهار داشت: خودروهای گذر موقت برای افرادی که قصد ورود به کشور دارند یا قصد عبور از ایران برای سفر به کشور دیگری دارند یا گردشگرانی که به قصد سیاحت به کشور می آیند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

برگزاری آزمون مشترک پذیرش در مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان

مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش از برگزاری آزمون‌های مشترک ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۴ خبر داد.

آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی (پایه دهم دبیرستان ها و هنرستان ها)، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۴ همزمان برگزار می شود و متقاضیان شرکت در این آزمون به سوالات مشترک پاسخ خواهند داد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

هدف گذاری ۷۰ درصدی نوبت‌دهی الکترونیک در مراکز درمانی

رییس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هدف گذاری ۷۰ درصدی نوبت دهی الکترونیک در مراکز درمانی در راستای تسهیل دسترسی هموطنان به خدمات درمانی خبر داد.

دکتر حسن واعظی در این باره گفت: یکی از سازوکارهای اصلی اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع، بهره گیری از نظام ارجاع الکترونیک است که بر پایه نوبت دهی الکترونیک قرار دارد؛ اکنون با توسعه سامانه‌های نوبت دهی الکترونیک در اغلب کسب‌و کارها، بهره گیری از این سامانه ها نیز در نظام ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به منظور ارائه خدمات سریع و آسان به شهروندان غیر قابل اجتناب است. ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

اعزام ۲ دانش‌آموز حافظ کل قرآن به کشورهای بنگلادش و امارات

اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اعزام ۲ دانش آموز حافظ کل قرآن کریم به کشورهای بنگلادش و امارات خبر داد و با اشاره به برگزاری مرحله نهایی انتخاب تیم جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام، اظهار کرد: در دوره‌ای که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، قاریان و حافظان دانش‌آموزان برتر مسابقات دانش آموزی که در مرحله کشوری رتبه های برتر را کسب کرده بودند، آمدند تا در این مرحله شرکت کنند و بتوانند به عنوان نمایندگان ممتاز جمهوری اسلامی ایران علاوه بر شرکت در مسابقات تهران در دیگر مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز شرکت کنند و به عنوان تیم اعزامی جمهوری اسلامی ایران، راهی کشورهای دیگر شوند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

رشد ۴ درصدی آمار اهدای خون در ۹ ماهه سال ۱۴۰۲

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه میزان اهدای خون ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ به یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۷۳۴ واحد اهدای خون رسیده است، از رشد بیش از چهار درصدی اهدای خون در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

بشیر حاجی بیگی با اعلام این مطلب افزود: استان لرستان با رشد ۲۹ درصد، استان خراسان شمالی با ۲۰ درصد و استان کرمان با ۱۳ درصد، بالاترین رشد آمار اهدای خون را در بین استانها به خود اختصاص دادند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

ماموریت ویژه برای تامین داروهای بیماران خاص/ ربات جراح ایرانی به عراق می‌رود

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ۲۷۵ دانشمند ایرانی در جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار دارند، از واگذاری و ماموریت ویژه دانشگاههای علوم پزشکی برای تامین داروهای بیماران خاص با استفاده از ژن درمانی خبر داد.

یونس پناهی در نشست هم اندیشی و تقدیر از پژوهشگران حوزه سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، افزود: تامین داروهای بیمارانی چون اس ام ای (SMA) و تالاسمی با استفاده از ژن درمانی به دانشگاه‌های علوم پزشکی واگذار شده است زیرا معتقدیم برای کنترل بیماری‌ها باید از علوم جدید استفاده کنیم.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

آغاز اجرای موافقت‌نامه تأمین‌اجتماعی بین ایران و ترکیه

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی از نهایی و اجرایی شدن موافقت‌نامه تأمین‌اجتماعی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه و ابلاغ بخشنامه مربوط به نحوه اجرای این موافقت نامه به واحدهای اجرایی این سازمان خبر داد.

محمد محمدی در مورد این موافقت‌نامه گفت: طبق بند «الف ماده ۵ »قانون تأمین‌اجتماعی، در مورد اتباع خارجی که در جمهوری اسلامی ایران اشتغال به‌کار دارند، چنانچه موافقت‌نامه‌های دوجانبه یا چندجانبه تأمین‌اجتماعی بین دولت متبوع آنان و دولت جمهوری اسلامی ایران منعقد شده باشد، در مورد ارائه خدمات بیمه‌ای به آنها مطابق مفاد موافقت‌نامه عمل خواهد شد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

مصوبات مجلس، صندوق‌های بازنشستگی را به کجا می‌کشاند؟

لایحه برنامه هفتم توسعه چندین مصوبه متعدد در حوزه بیمه‌های اجتماعی مانند افزایش سن بازنشستگی، صندوق‌های بازنشستگی و بیمه‌های مکمل داشت که هرکدام از این مصوبات برای صندوق‌های بازنشستگی مزیت‌ها و معایبی به همراه دارد و حتی ممکن است به ناترازی سازمان‌های بیمه‌گر منجر شود.

در راستای بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه و با هدف کاهش ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، موضوع افزایش سن بازنشستگی در گروه‌های مختلف فعالان عرصه کار مطرح شد که در همین راستا بند الحاقی بند «خ» ماده ۲۹ لایحه به تصویب رسید و در صورت تایید نهایی شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

نقش مداخلات احتمالی منطقه‌ای در تغییرات بارندگی کشور بررسی می‌شود

نقش مداخلات احتمالی منطقه ای در تغییرات بارندگی کشور در قالب سمیناری علمی مورد بررسی کارشناسان قرار می گیرد.

در پی ماموریت علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان درباره بررسی علل کم بارشی ها سال اخیر کشور، نخستین سمینار علمی با موضوع "نقش مداخلات منطقه ای احتمالی در تغییرات بارندگی کشور" با حضور متخصصان این حوزه توسط پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار محیط زیست برگزار می شود.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

بیش از سه هزار محصول سلامت محور وارد بازار شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دو سال اخیر ۵ هزار محصول سلامت محور در کشور تولید و بیش از سه هزار محصول وارد بازار شده است، بر ضرورت ترغیب مردم برای جذب سرمایه های خود در حوزه تولید علوم پزشکی و پارک های علم و فناوری تاکید کرد.

بهرام عین اللهی در نشست هم اندیشی و تقدیر از پژوهشگران برتر کشور که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز ۱۲۶ طرح خوب برگزیده شد و مورد حمایت مالی قرار گرفتند، اظهار داشت: با هدف حمایت از تحقیق و پژوهش به خصوص در حوزه دارو باید روند فرایندها کوتاه و سازمان غذا و دارو به دانشگاه‌های علوم پزشکی مادر از جمله شیراز، تبریز، مازندران تفویض اختیار کند تا روند اداری کوتاه شود و کار سرعت بگیرد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

پلیس دسترسی هکرها به اطلاعات مشتریان اسنپ فود را تایید کرد

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا دسترسی غیرمجاز به اطلاعات اشتراک کاربران شرکت اسنپ فود را تایید کرد.

سرهنگ رامین پاشایی از انتشار خبری مبنی بر ادعای یک گروه هکری در فضای مجازی مبنی بر دستیابی به برخی اطلاعات اشتراک کاربران در شرکت اسنپ فود خبر داد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور


طرح ملی هوای مادری در مشهد مقدس برگزار می‌شود

دبیر طرح ملی هوای مادری از برگزاری رویداد ملی «هوای مادری» با رویکرد هم افزایی مجموعه‌های شاخص مادر و کودک به میزبانی مشهد مقدس خبر داد و اعلام کرد: در این رویداد ۳۰ گروه برگزیده فعال در حوزه مادری و تعلیم کودک به ارایه تجربیات خود می پردازند.

حسین علیزاده اظهار داشت: طرح اولیه این دبیرخانه با هدف هم افزایی، حمایت و گسترش گروه های شاخص ارتقاء مادر و کودک در سراسر کشور شکل گرفته است و نخستین رویداد ملی هم افزایی فعالان حوزه مادر و کودک با نام "هوای مادری" با محوریت بر سه اصل «حمایت از توسعه مجموعه های مادر و کودک»، «ارتقاء الگوی عملیاتی رشد مادر و کودک» و «تجربه‌های موفق کنشگری مادران در محله و با حمایت سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک» برگزار می شود.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

باند «عقرب» منهدم شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا از انهدام باند بزرگ توزیع قرص‌های روانگردان معروف به «باند عقرب» از طریق فضای مجازی در شهر تهران، در عملیات ضربتی خبر داد.

سردار ایرج کاکاوند با اشاره به انهدام باند بزرگ توزیع قرص‌های روانگردان معروف به باند عقرب در شهر تهران، اظهارداشت: در راستای مبارزه بی امان با خرید و فروش مواد مخدر در بستر فضای مجازی، بر اساس رصدهای انجام شده در شبکه های اجتماعی، وب گاهی به آدرس معلوم مورد شناسایی قرار گرفت که کاربر آن اقدام به فعالیت گسترده مجرمانه در زمینه تبلیغ و فروش قرص های روانگردان می‌کرد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصوبات مجلس و صندوق‌های بازنشستگی/ورود بیش از سه هزار محصول سلامت محور

اگر قصد دنبال کردن اخبار گروه جامعه ایرنا به صورت کامل در حوزه‌هایی مانند محیط زیست، زنان و خانواده، رفاه و تأمین اجتماعی، حقوقی و قضایی، آموزش و پرورش، بهداشت و سلامت، هلال احمر، اورژانس، انتظامی و حوادث، بهزیستی، مسائل و آسیب‌ها و مدیریت بحران را دارید، پیشنهاد می‌کنیم هر روز سری به این سایت‌ https://www.irna.ir/service/society بزنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha