۷ دی ۱۴۰۲، ۸:۵۷
کد خبرنگار: 992
کد خبر: 85336045
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۴۰ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع بوشهر برداشت شد

بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: تاکنون ۱۴۰ هزار تن محصول گوجه‌ فرنگی خارج از فصل از مزارع این استان برداشت و روانه بازار شده است.

"کبری توکلی " روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: کشت نشا گوجه فرنگی در استان بوشهر همه ساله در مردادماه آغاز و زمان برداشت آن از نیمه دوم آبان ماه شروع می شود که تا فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان برداشت بیش از ۶۰۰ هزار تن محصول گوجه‌ فرنگی تولید شود که افزون بر ۱۰۰ هزار تن آن به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

توکلی با بیان اینکه ۱۵۰ هزار تن محصول گوجه‌فرنگی استان بوشهر برای فرآوری به کارخانه‌های تولید رب گوجه‌ فرنگی ارسال می‌شود تصریح کرد: مابقی محصول به‌صورت تازه‌خوری در بازارهای داخلی عرضه می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر یادآور شد: اوج برداشت محصول گوجه‌فرنگی از مزارع این استان ماه‌های دی و بهمن است.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان و کشاورزان نسبت به برنامه‌ریزی لازم برای زمان مناسب برداشت و عرضه به بازار و رعایت دستورالعمل الگوی کشت اقدام کنند تا از وارد شدن خسارت به محصول و افت قیمت و ضرر و زیان احتمالی جلوگیری شود.

توکلی گفت: امسال بدلیل اجرای الگوی کشت سطح اراضی گوجه فرنگی استان بوشهر از ۱۱ هزارو ۴۰۰ هکتار به ۱۰ هزار ۲۰۰ هکتار کاهش یافته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به افزایش برداشت محصول گوجه‌فرنگی از مزارع استان تصریح کرد: برداشت از مناطق تنگ‌ارم و بوشکان شهرستان دشتستان آغاز شده و هم اکنون برداشت محصول گوجه‌فرنگی در اراضی شهرستان‌های دشتی و دیر ادامه دارد.

وی افزود: باتوجه به تناسب عرضه و تقاضا در بازار و ظرفیت مناسب تولید، قیمت این محصول تعدیل شده و رضایت‌مندی نسبی در بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برقرار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha