کاشت ۲۰۰ هکتار نهال در بندرعباس آغاز شد

بندرعباس - ایرنا - کاشت ۲۰۰ هکتار نهال به همت شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در ساحل شهرک صنعتی بندرعباس با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و مهدی دوستی استاندار هرمزگان و جمعی از مردم روستای گچین آغاز شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در این طرح ۱۰۰ هکتار نهال حرا و ۱۰۰ هکتار نهال بومی و گرمسیری در هرمزگان زیرکشت می‌رود که در راستای تولید ۶ میلیون و ۵۰۰ نهال در استان بوده است.

منطقه غربی شهر بندرعباس دارای آلودگی‌های متنوعی بدلیل تمرکز صنایع متعدد پالایشگاهی، فولادی و بندری است که احداث این جنگل می‌تواند به بهبود هوای این منطقه و حفظ اکوسیستم آن بسیار کمک کند.

سهم استان هرمزگان در طرح  ملی کاشت یک میلیارد درخت، تولید و کاشت ۲۵ میلیون اصله نهال در مدت چهار سال است که براساس تعهدات، امسال ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و آماده کاشت است.

کشورمان ایران برای احیا و بازسازی زیست بوم‌های تخریب شده تصمیم به تولید و کاشت درخت کرده است که با دستور رییس جمهور طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در چهار سال کلید خورده و با ابلاغ وزیر جهادکشاورزی، به تکلیف قانونی تبدیل شده است و سهم هرمزگان نیز تولید و کاشت سالانه ۶ میلیون و ۵۰۰ درخت است.

از مساحت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتاری عرصه‌های منابع طبیعی هرمزگان، یک میلیون و ۹۲ هزار هکتار آن جنگل با گونه های کرت، آکاسیا، کنار، کهور ایرانی، تج و دریگر گونه ها بوده است که ۲۵ هزار هکتار آن جنگل حرا، ۸۰۲ هزار هکتار جنگل های محدوده خلیج فارس و دریای عمان، ۲۱۳ هزار هکتار جنگل های ایرانی تورانی و ۵۱ هزار هکتار جنگل های دست کاشت است.

به گزارش ایرنا، وزیر کشور در ادامه سفر ۲ روزه خود به هرمزگان، تا ساعتی دیگر از پروژه بزرگ انتقال پساب فاضلاب بندرعباس به صنایع غرب این شهر که پروژه مهم زیست محیطی است، بازدید می‌کند.

وحیدی فردا پنجشنبه به جزیره بوموسی خواهد رفت و از نزدیک طرح‌های توسعه‌ای این جزیره ایرانی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha