سرتیپ حیدری: ایجاد پنج گروه موشکی در نیروی زمینی/به هر تهدیدی پاسخ می‌دهیم

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه این نیرو در راستای ارتقای آمادگی رزمی و توان دفاعی خود در آمایش سرزمینی جدید خود، پنج گروه موشکی را در نقاط حساس و مختلف کشور ایجاد خواهد کرد، گفت: توانایی پاسخگویی به هر نوع تهدیدی، در هر زمان و مکانی را داریم.

به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی ایرنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در بازدید از آمادگی و توان رزمی گروه ۸۴۰ موشکی سرلشکر شهید کبریایی این نیرو، گفت: در نیروی زمینی ارتش برای تداوم و نهادینه کردن آمادگی‌های رزمی، بنابر منویات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) اصل را بر خودکفایی با نگاه به داخل گذاشته‌ایم.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش در مسیر خودکفایی، تولید و طراحی انواع تجهیزات و تسلیحات، ۲۳ رسته دفاعی دارد و همواره سعی بر این است تا در این رسته‌ها به خودکفایی پایداری برسد تا بتوانیم با قدرت، پاسخگوی نیازهای دفاعی و امنیتی این مرزو بوم باشیم.

سرتیپ حیدری: ایجاد پنج گروه موشکی در نیروی زمینی/به هر تهدیدی پاسخ می‌دهیم

سرتیپ حیدری با اشاره به ارتقای آمادگی رزمی اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش در راستای ارتقای آمادگی رزمی و توان دفاعی خود همواره توسعه‌ یگان‌های موشکی را مدنظر قرار داده است، در همین راستا این نیرو در آمایش سرزمینی جدید خود، پنج گروه موشکی را در اقصی نقاط حساس و مختلف کشور ایجاد خواهد کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره پیشرفت روزافزون این نیرو در عرصه موشکی تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش در عرصه‌ موشکی توانایی پاسخگویی به هر تهدیدی، در هر زمان و مکانی را دارد.

وی درباره قدرت بی‌نظیر تسلیحاتی و موشکی این نیرو گفت: نیروی زمینی ارتش با تکیه بر توانمندی‌های متخصصان داخلی و بومی همواره در عرصه‌های تهیه، تولید و طراحی تسلیحات و موشک‌های خود بر ۴ ویژگی دور زن، نقطه‌ زن، هوشمند و قابلیت شبکه شدن تأکید داشته و روز به روز در این زمینه به موفقیت‌های متعددی دست یافته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه یگان موشکی این نیرو باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: در آینده‌ نزدیک از دو نوع موشک پیشرفته‌ زمین پایه و هواپایه در نیروی زمینی ارتش رونمایی و عملیاتی خواهد شد.

سرتیپ حیدری در این بازدید با خانواده معظم شهیدان سرباز علی اکبر و رضا سروری نوش‌آبادی، سربازان جانباز خیرالله پالیزی و اسماعیل یزدی و سروان وابسته (بازنشسته) رسول زین‍الدینی دیدار و از آنان دلجویی کرد.

بازدید از پروژه ۱۰۴ واحدی در حال ساخت آران و بیدگل بخش دیگری از برنامه‌های فرمانده نیروی زمینی ارتش در سفر به این شهرستان بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha