تب داغ کشتی در روزهای سرد زمستان

تهران- ایرنا- مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور به عنوان نخستین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی از امروز (چهارشنبه) در سالن شهید حیدریان قم آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، با تصمیم کادر فنی و مسوولان فدراسیون چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای مشخص شدن نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا، گزینشی المپیک در آسیا و جهان و المپیک ۲۰۲۴ پاریس در دستور کار قرار گرفته و در پایان این چرخه صاحبان اصلی دوبنده تیم مشخص خواهند شد.

در کشتی فرنگی نمایندگان ایران چهار سهمیه توسط مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰، محمدرضا گرایی ۶۷، محمدهادی ساروی ۹۷ و امین میرزازاده ۱۳۰ کیلوگرم کسب کردند. فرنگی‌کاران باید برای کسب سهمیه در ۲ وزن ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم تلاش کنند. برای به دست آوردن این سهمیه‌ها فرنگی‌کاران به رقابت‌های گزینشی المپیک قاره کهن در بیشکک یا گزینشی المپیک جهانی در ترکیه اعزام خواهند شد.

تب داغ کشتی در روزهای سرد زمستان

برای انتخاب نفرات برتر اوزان ده‌گانه کشتی فرنگی چند مرحله مسابقه داخلی و اعزام به تورنمنت‌های بین‌المللی در دستور کار قرار گرفته که مسابقات قهرمانی کشور در قم نخستین مرحله آن به شمار می‌رود. این رقابت‌ها از امروز آغاز و تا روز هشتم دی‌ماه ادامه دارد. نفرات برتر این مسابقات به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد تا اعزام آنان به رقابت‌های رنکینگ‌دار زاگرب در دستور کار کادر فنی و فدراسیون قرار گیرد. بنا به اعلام حسن رنگرز سرمربی،تا پیش از اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک در این قاره فرنگی‌کاران به ۲ تورنمنت کرواسی و وهبی امره ترکیه اعزام و بعد از آن نفرات منتخب مشخص خواهند شد.

تیم ملی کشتی فرنگی پیش از این یک مرحله اردو طی روزهای ۲۲ تا اول دی ماه در استان مازندران برگزار کرد. ملی‌پوشان در این اردو انجام برنامه‌های فنی، آمادگی جسمانی و همچنین برنامه‌های تفریحی را در دستور کار داشتند.

تب داغ کشتی در روزهای سرد زمستان

پیکارهای کشتی قهرمانی ایران بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد و هر استان می‌تواند با ۱۰ کشتی‌گیر در این رقابت‌ها حضور داشته باشد. در قم ملی‌پوشانی که در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ صربستان مدال کسب نکرده‌اند، ملی‌پوشانی بازی‌های آسیایی‌هانگژو، مدال‌آوران ایران در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۳ آسیا در قزاقستان، مدال‌آوران ایران در رقابت‌های قهرمانی جوانان و نوجوانان جهان ۲۰۲۳ و ملی‌پوشانی که قرار بود به رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال در آلبانی اعزام شوند حضور خواهند داشت.

تب داغ کشتی در روزهای سرد زمستان

در این مسابقات پویا دادمرز در وزن ۵۵، مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰، محمدرضا گرایی و دانیال سهرابی در وزن ۶۷، امین کاویانی‌نژاد در وزن ۷۷، محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به خاطر عملکرد درخشان در سال ۲۰۲۳ میلادی از حضور در مسابقات کشتی قهرمانی کشور معاف هستند. محمدعلی گرایی کاپیتان تیم ایران نیز به خاطر تعلیق از سوی اتحادیه جهانی کشتی از حضور در این رقابت‌ها محروم است.

تب داغ کشتی در روزهای سرد زمستان

در روز نخست این رقابت‌ها پیکارهای پنج وزن ۵۵ ، ۶۰، ۶۳، ۷۷، ۸۷ کیلوگرم برگزار می‌شود. در این پنج وزنه ۱۶۰ فرنگی کار با هم به رقابت می‌پردازند. در وزن ۵۵ کیلوگرن ۳۰ کشتی‌گیر، در وزن ۶۰ کیلوگرم ۳۰ فرنگی‌کار، در وزن ۶۳ کیلوگرم ۳۲ مدعی، در وزن ۷۷ کیلوگرم ۳۵ فرنگی‌کار و در وزن ۸۷ کیلوگرم ۳۳ مدعی به مصاف هم خواهند رفت. رقابت‌های امروز در ۲ وزن ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم از حساسیت خاصی برخودار است زیرا قهرمان این ۲ وزن شانس حضور در گزینشی المپیک را در قاره کهن دارند.

تب داغ کشتی در روزهای سرد زمستان

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha