نکونام: ساده لوحی خودمان بود که سرکارمان گذاشتند/ جواب هوادار استقلال را چه کسی می‌دهد؟

تهران- ایرنا-سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به بازگشت امتیازات کسرشده تیم‌های سپاهان و پرسپولیس گفت: ساده لوحی خودمان هم بود که سرکارمان گذاشتند. فقط می گویم طفلکی بازیکنان استقلال که فداکارانه مبلغ قراردادشان را کم کردند تا قانون اجرا شود.

به گزارش ایرنا، بعد از اعلام رای کمیته استیناف مبنی بر بازگشت امتیازهای کسر شده از تیم‌های سپاهان و پرسپولیس،جواد نکونام سرمربی استقلال به این موضوع واکنش نشان داد، او اظهار داشت: «روزی که با صدای بلند اعلام کردم قانون فوتبال را باید علی دایی و فوتبالی ها بنویسند به خاطر همین روزها بود. من اگر حرفی می زنم دلم به حال باشگاهی می سوزد که حقش را در روز روشن خورده‌اند. اگر بخواهم درباره مشکلاتی که قانون سقف بودجه برایمان ایجاد کرد بنویسم ۱۰ جلد کتاب می شود. فقط از دوستان خواهش می کنم که دیگر در این فوتبال حرف از عدالت نزنند.

وی افزود: هوادار استقلال دیگر نمی پذیرد که در این فوتبال رقابت برابر، فیرپلی و جوانمردانه وجود دارد. کجا هستند دوستانی که می‌گفتند نتایج تیم‌های متخلف سه بر صفر می‌شود؟! الان جواب هوادار استقلال را چه کسی می‌دهد؟ من بغضم می گیرد وقتی می بینم بچه ای۱۰، ۱۲ ساله با مشکلات جسمانی شدید از هزار کیلومتر آن طرف تر خودش را به کمپ استقلال می رساند و پدر و مادرش می گویند استقلال تمام زندگی اش است. من عشق واقعی را در همین کمپ استقلال دیده ام. اینجا هوادرانی دیده ام که هزارتا مثل نکونام باید جلویشان کمر خم کنند. من الان به این هواداران چه بگویم؟ بگویم قانون فقط برای استقلال بود؟»

نکونام خاطرنشان کرد: «البته من و بازیکنان از شنیدن خبر بازگردان امتیازها شوکه نشدیم چون مثل روز روشن بود این اتفاق می‌افتد. فقط دلم برای تیمم می سوزد. می دانید همین رعایت سقف بودجه چقدر تیم من را درگیر کرد؟ چندین و چند ساعت جلسه گذاشتیم؟ چقدر با بازیکنان چانه زدیم؟ چقدر گفتیم قراردادها را کم کنید و بچه ها از حق خود گذشتند؟ در حالی که رقیبان استقلال از خریدهای خود لذت می بردند، تمام فکر و ذکرمان این بود که قراردادها را کاهش دهیم. از قبل از شروع فصل درگیرش بودیم تا همین الان که هنوز قرارداد یوسو سسما مربی بدنساز اسپانیایی تیم ثبت نشده است.
سرمربی استقلال تصریح کرد: همین دو روز گذشته داشتیم بخاطر قراردادش دعوا می‌کردیم. هنوز درگیر این هستیم که قرارداد بازیکنان کم شود. آقایان نمی خواستید قانون را رعایت کنید چرا ما را درگیر این چیزها کردید؟ چرا سر استقلال کلاه گذاشتید؟ از روز اول می گفتید همه چیز الکی است!»

نکونام گفت: «البته ساده لوحی خودمان هم بود که سرکارمان گذاشتند. فقط می گویم طفلکی بازیکنان استقلال که فداکارانه مبلغ قراردادشان را کم کردند تا قانون اجرا شود. الان هم بیایند و قرارداد بازیکنان و کادر را به حالت اول برگردانند. در کل این امتیازها نوش جان رقبا که هم تیم خوب بستند و هم اینکه سرشان کلاه نرفت و کار خودشان را کردند. به مصاحبه های اول فصل من خوب دقت کنید متوجه می‌شوید این وسط فقط استقلال و هوادارانش مظلوم بودند و اینقدر سختی کشیدند و حرص خوردند.»

سرمربی استقلال حرف های خود را اینطور به پایان می رساند: «با وجود همه مشکلاتی که داشتیم، بازیکنان ما فداکاری کردند و هنوز هم می گویم باید تک تک آنها را طلا گرفت. امسال با همه مشکلاتی که بود مرد و مردانه جنگیدند و از آنها تشکر می‌کنم. از این به بعد هم می‌جنگیم ولی بدانید چه بر سر من و تیمم آوردند. امسال در ماجرای اخیر استقلال و هوادارانش خیلی چیزها را فهمیدند.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha