همراه بیمار، کارشناس اورژانس ۱۱۵ مشهد را ضرب و شتم کرد

مشهد- ایرنا- رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همسر یک بیمار، کارشناس فوریتهای پزشکی اورژانس ۱۱۵ مشهد را مورد ضرب و شتم قرار داد.

به گزارش ایرنا، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر علی یزدانی روز دوشنبه در این خصوص افزود: طی روزهای اخیر، در پی اعلام گزارشی مبنی بر کاهش سطح هوشیاری یک شهروند به علت مشکلات خانوادگی بلافاصله تیم اورژانس ۱۱۵ مشهد برای امدادرسانی به محل اعزام شد.

وی ادامه داد: با حضور تیم اورژانس ۱۱۵ و انجام اقدامات اولیه اورژانسی، تصمیم به انتقال بیمار به مرکز درمانی گرفته شد که همسر وی با استفاده از سلاح سرد و قرار دادن آن بر روی گردن یکی از پرسنل و تهدید کردن، از انتقال همسر خود ممانعت کرد.

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با وجود این اقدام غیرقانونی و نامتعارف همراه بیمار در مجروح کردن پرسنل اورژانس، با مدیریت صحیح، بیمار به بیمارستان طالقانی مشهد منتقل شد.

یزدانی افزود: بر اساس گزارش‌های دریافتی، فرد یادشده در بیمارستان نیز پرسنل اورژانس را تهدید کرد و با ماموران حفاظت فیزیکی درگیر شد.

وی ادامه داد: اورژانس پیش بیمارستانی شناخته‌شده‌ترین دستگاه امدادی در کشور است که در سراسر کشور با شماره ۱۱۵ فعالیت می‌کنند و به همت پرسنل خدوم این مرکز، سالانه هزاران خدمت به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی ارائه می شود.

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حضور به هنگام این گروه از خادمان سلامت نقش موثری در حفظ و نجات جان مصدومان و بیماران دارد و از دستگاه قضایی درخواست می شود که با جدیت با عاملان ضرب و شتم پرسنل اورژانس برخورد شود.

یزدانی افزود: با توجه به کمبود منابع و فرسودگی ناوگان و حجم زیاد ماموریت های اعزامی، از مردم فهیم درخواست می شود به هنگام حضور عوامل اورژانس از رفتارهای عجولانه و هیجانی پرهیز کنند.

مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ۱۶۴ پایگاه عملیاتی شامل ۱۰۰ پایگاه شهری، ۶۲ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس و مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات با تحت پوشش داشتن ۱۵ شهرستان به صورت شبانه روزی و رایگان در حال ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha