تولید نیروگاه‌های حرارتی از مرز ۲۸۰ میلیون مگاوات ساعت عبور کرد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور در ۹ ماهه امسال با رشد سه درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز ۲۸۰ میلیون مگاوات ساعت عبور کرده است.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، اسماعیل نمازی افزود: نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه با تولید بیش از ۲۸۰ میلیون مگاوات ساعت انرژی توانسته‌اند ضمن تامین بالغ بر ۹۳ درصد برق مورد نیاز شبکه، نقش مهمی در تامین انرژی پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور و گذر موفق از روزهای گرم پیک تابستان داشته باشند.

وی ادامه داد: از این میزان تولید بیش از ۵۳ درصد آن مربوط به واحدهای سیکل‌ترکیبی است که میزان تولید انرژی آن‌ها با افزایش ۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۵۰ میلیون مگاوات ساعت رسیده است.

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: سال گذشته با افزوده شدن هشت واحد بخار جدید در نیروگاه‌های غرب کارون، عسلویه، فردوسی، خرم‌آباد، سبلان، بعثت پارس‌جنوبی (دو واحد) و ارومیه شاهد جهش تولید نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی در هشت‌ماهه امسال به عنوان واحدهای تولید کننده برق دوستدار محیط زیست هستیم.

نمازی گفت: تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل‌ ترکیبی از کارآمدترین روش‌های بهبود راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور به شمار می‌آید که نه‌تنها برای صنعت برق، بلکه برای محیط ‌زیست و صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز بسیار موثر است و در سال‌های آینده شاهد تاثیرات گسترده آن خواهیم بود.

وی ادامه داد: تنها از محل افتتاح این واحدهای جدید سالانه دو میلیارد مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی افزود: همچنین در این میان سهم واحدهای گازی در تولید برق ۹ ماهه امسال حدود ۶۶ میلیون مگاوات ساعت و سهم واحدهای بخاری نیز ۶۴ میلیون مگاوات ساعت بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha