آماده‌باش چند کشور اروپایی برای مقابله با تهدیدهای تروریستی احتمالی

تهران- ایرنا- همزمان با آغاز جشن‌های سال نو میلادی، پلیس کشورهای فرانسه، آلمان و اتریش از آماده‌باش نیروهایشان برای مقابله با تهدیدهای تروریستی در خاک خود خبر دادند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شبکه خبری سی‌ان‌ان، فرانسه، آلمان و اتریش از جمله چندین کشور اروپایی هستند که همزمان با افزایش نگرانی ها نسبت به تهدید تروریسم، کنترل های امنیتی و حفاظت از کلیساها را پیش از آغاز جشن های سال نو میلادی افزایش داده اند.

ژرالد دارمانن وزیر کشور فرانسه به نیروهای پلیس دستور داده است تا حضور خود را در کلیساهای سراسر کشور افزایش دهند و از مسیحیانی که امروز عصر و فردا صبح برای جشن میلاد مسیح گرد هم می‌آیند، محافظت کنند.

در آلمان نیز تلاش های امنیتی افزایش یافته است. مایکل اسر رئیس پلیس کلن در بیانیه‌ای اعلام کرد که پلیس هر کاری را که بتواند برای اطمینان از تامین امنیت مردم حاضر در کلیساها انجام خواهد داد.

پلیس همچنین به بازدیدکنندگان توصیه کرده است تا برای جلوگیری از تاخیر در بازرسی‌های امنیتی، از آوردن کیف با خود خودداری کنند.

پلیس وین، پایتخت اتریش نیز ضمن افزایش حضور امنیتی در مراسم میلاد مسیح در بیانیه ای اعلام کرد: از آنجایی که تروریست ها در سراسر اروپا به دنبال حمله به جشن های مسیحیان هستند، اقدامات حفاظتی مربوطه در فضاهای عمومی در وین و استان های فدرال افزایش یافته است.

یلوا یوهانسون کمیسر امور داخلی اروپا در اوایل ماه جاری هشدار داد که با ادامه جنگ میان رژیم صهیونیستی و حماس، "خطر بزرگ" حملات تروریستی وجود دارد.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ائتلاف نظامی ناتو نیز در اواخر ماه نوامبر (اوایل آذر)، خطر تروریسم در اروپا را تهدیدی واقعی و دائمی ارزیابی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha