علاقه ام تولید فیلمی برای جلوگیری از انقراض سومین گربه‌سان باارزش بود

تهران- ایرنا- کارگردان مستند «تکثیر در اسارت» گفت: اولین حسرت زندگی من این بود که شیر و ببر در حیات‌وحش ایران به راحتی منقرض شده و حالا وقتی برای اولین بار می‌توانستم فیلمی بسازم دوست داشتم کاری کنم که سومین گربه‌سان با ارزش ما از دست نرود. 

مهدی ایمانی شهمیری که اثرش جایزه بهترین مستند جشنواره سینماحقیقت را دریافت کرد در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا گفت: مساله محیط زیست مساله‌ای حیاتی است که به حاشیه رانده شده و بیشتر خودش را در فضای مجازی و چالش‌های بین گروه‌ها نشان می‌دهد.

وی افزود: بعد از اکران مستند تکثیر در اسارت در جشنواره حقیقت بازخوردی از سوی مسئولین ندیدم. تصمیم‌گیرندگان این مساله در شکل کلان، مدیران محیط زیستی و مجلس هستند. ما نیز موانع و چالش‌هایی داریم که فقط آنها می‌توانند مرتغع کنند.

شهمیری درباره دغدغه‌مندی خود در این‌باره گفت: علاقه من به یوزپلنگ‌ها به خیلی قبل تر برمی‌گردد. گربه‌سانان برای من نوستالژی کودکی هستند و بسیار به حیات‌وحش علاقه دارم.

علاقه ام تولید فیلمی برای جلوگیری از انقراض سومین گربه‌سان باارزش بود

کارگردان مستند تکثیر در اسارت تاکید کرد: اولین حسرت زندگی من این بود که شیر و ببر در حیات‌وحش ایران به راحتی منقرض شده و حالا وقتی برای اولین بار می‌توانستم فیلمی بسازم دوست داشتم کاری کنم که سومین گربه‌سان با ارزش ما از دست نرود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha