۳ دی ۱۴۰۲، ۱۱:۲۴
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 85331433
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گازرسانی در نوار مرزی خراسان جنوبی به پایان رسید

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از اتمام گازرسانی به نوار مرز شرقی خبر داد و گفت: ۷۷۷ روستا، ۵۴ پاسگاه و ۵۹ برجک دیده بانی مرزی در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی "رحمان محمودی" روز یکشنبه در دیدار سردار "حسین دهکی" فرمانده مرزبانی استان افزود: امنیت مرزی خراسان جنوبی مرهون زحمات و تلاش‌های مرزدارانی است که تحت هر شرایطی آماده دفاع از مرزهای کشور هستند.

وی با اشاره به گازرسانی به ۵۴ پاسگاه و ۵۹ برجک مرزی خراسان جنوبی گفت: برای گازرسانی به نوار مرزی استان ۴۳۰ کیلومتر شبکه پلی‌اتیلن، ۶۴ کیلومتر شبکه فولادی و یک‌ ایستگاه TBS اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تصریح کرد: همچنین برای ایجاد سهولت بیشتر در مبادلات مرزی، چهار بازارچه مرزی استان نیز به شبکه گاز طبیعی متصل شده‌اند.

وی افزود: شرکت گاز استان خراسان جنوبی برای افزایش رفاه مرزداران و ایفای مسئولیت از آذر سال گذشته عملیات گازرسانی به نوار مرزی استان را آغاز کرد و با گذشت یک سال تمامی نوار مرزی شرق کشور به شبکه گاز طبیعی متصل شده است.

محمودی گفت: ۷۷۷ روستا در شهرستان‌های مرزی نهبندان، زیرکوه، سربیشه و درمیان نیز تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند که تقریبا ۱۰۰ درصد روستاهای مرزی استان به شبکه گاز طبیعی متصل هستند.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی هم در این دیدار از اقدامات شرکت گاز استان در گازرسانی به نوار مرزی شرق کشور تقدیر و تشکر کرد.

استان خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر در چهار شهرستان نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه با کشور افغانستان مرز مشترک دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha