۲ دی ۱۴۰۲، ۸:۰۹
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 85330056
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پرداخت ۵۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به همدانی‌ها در دولت سیزدهم

همدان-ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان گفت: ۵۲۰ هزار میلیارد ریال انواع تسهیلات بانکی تکلیفی و غیرتکلیفی طی ۲ سال ابتدایی فعالیت دولت سیزدهم به شهروندان و فعالان اقتصادی این استان ارایه شده است.

حسن پیمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تشریح تسهیلات پرداختی بانک های همدان در دوران فعالیت دولت سیزدهم پرداخت و افزود:۱۳۰ هزار میلیارد ریال از این تسهیلات تکلیفی و ۳۹۰ هزار میلیارد ریال از این تسهیلات نیز غیر تکلیفی بوده اند.

وی اظهار کرد: تسهیلات یاد شده مربوط به تبصره ۱۸ و ۱۶ قانون بودجه، وام های ازدواج و فرزندآوری، ودیعه مسکن، مسکن روستایی، مشاعل خانگی، رونق تولید و سقر رییس جمهور بوده است‌.

این مسوول با بیان اینکه دولت با پرداخت وام به رونق و توسعه مشاغل خانگی کمک می کند، یادآور شد: هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال تسهیلات طی مدت یاد شده در این حوزه به متقاضیان پرداخت شده است.

پیمانی همچنین گفت: ۲ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال نیز تسهیلات پرداختی مربوط به درخواست های مردمی در جریان سفر رییس جمهور بوده است.

پرداخت ۵۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به همدانی‌ها در دولت سیزدهم

پرداخت حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات فرزندآوری در همدان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان بیشترین تسهیلات تکلیفی پرداختی در این استان طی مدت یاد شده را مربوط به وام های ازدواج با ۴۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تسهیلات ماده ۱۶ با ۲۰ هزار و ۸۳۸،رونق تولید ۱۷ هزار و ۳۰۳ و فرزندآوری با ۱۴ هزار و ۸۹۴ میلیارد ریال در ردیف های بعدی قرار دارند.

این مسوول با اشاره به نقش تسهیلات مالی در رونق تولید و اشتغالزایی در سطح جامعه، همچنین گفت: تسهیلات پرداخت شده در این مدت در مقایسه با وام های پرداختی نسبت به ۲ساله قبل از فعالیت دولت سیزدهم نزدیک به ۵۰ ذرصد رشد پیدا کرده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان همچنین با اشاره به تشکیل کمیته وصول مطالبات بانکی در استان،اظهار کرد: در این رابطه ۱۰۱ پرونده با سه هزار و ۶۹۷ میلیارد ریال مربوط به ۱۱ بانک مورد شناسایی و پیگیری قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha