شهید سردار حسین همدانی به تنهایی یک لشکر بود

قم- ایرنا - آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به یادواره سردار شهید حسین همدانی با بیان اینکه این سردار شهید به تنهایی یک لشگر بود آورده است: وظیفه ما این است که این آرمان‌ها و نام شهدای عزیزمان را حفظ و از آن‌ها تجلیل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پیام این مرجع تقلید که چهارشنبه شب در این یادواره در مدرسه علمیه امام کاظم‌(ع) قم قرائت شد حاکی است: کار شما اعضای محترم قرارگاه شهید همدانی کار بسیار مهم و لازمی است. همدان شهر مهمی است از این شهر افراد زیادی بر خواسته‌اند و آوازه این شهر را زنده نگه داشته‌اند.

پیام می‌افزاید: کار شما که یاد و خاطره شهدای همدان را زنده نگه داشته‌اید کار بسیار پسندیده و لازمی است، علاوه بر این زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا یک فضیلت است.

پیام ادامه یافته است: این شهر شهدای عزیز و زیادی تقدیم انقلاب کرده است، اینجانب در ایام دفاع مقدس در همدان به‌عنوان نماینده حضرت امام خمینی (ره) حضور داشتم و از نزدیک با رزمندگان و شهدا در ارتباط بودم.

در ادامه پیام آمده است: برای ما لازم است آن فضایی که شهدا برای انقلاب و کشور ما ایجاد کردند را حفظ نماییم، وظیفه ما این است که این ارمان ها و نام شهدای عزیزمان را حفظ و از آن‌ها تجلیل نماییم، مخصوصا از شهید عزیز سردار حاج حسین همدانی که خود ایشان به‌تنهایی یک لشکر بودند، ایشان از نظر قدرت شجاعت غیرت یک فرد ممتازی بودند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: خداوند در چند جای قرآن می‌فرمایند: کسانی که در راه حق به فیض شهادت رسیده‌اند را مرده مپندارید، این ها زنده هستند و در نزد پروردگار متنعم بوده و از حال خودشان مسرور هستند.

پیام یادآور شده است: شهدا با دیگران اموات فرق دارند، راه، فکر، اقدام، فرهنگ و اثرگذاری آن‌ها با دیگران فرق دارد.

آیت‌الله نوری همدانی همچنین خاطرنشان کرده است: کار شما کار بسیار پسندیده‌ای است و عمل‌کردن به آیات قران کریم در خصوص شهدا است، ان‌شاالله خداوند این فیض شهادت را به همه آرزومندان عنایت فرماید چرا که شهادت یک نعمت عظیم الهی می‌باشد.

پیام می‌افزاید: یاد و نام شهدا را زنده نگهدارید چرا که شهدا شرافت و افتخار ما هستند، مخصوصاً شهدای عزیز همدان که خصوصیات ویژه‌ای دارند چرا که تربیت‌یافته حضرت آیت‌الله‌العظمی آخوند همدانی (ره) هستند که ایشان ازعلمای برجسته همدان بودند.

در بخش پایانی این پیام آمده است: این جلسات قرارگاه را که به نام شهید عزیز حاج حسین همدانی است را جدی بگیرید و یاد و خاطره ایشان و شهدای دیگر همدان را زنده نگهدارید و مردم را تشویق کنید که یاد آن‌ها را زنده نگهدارند، برای بنده هم توفیق بود که در خدمت شما عزیزان قرارگاه شهید همدانی باشم هر کاری هم بتوانم برای شما انجام خواهم داد.

سردار سرلشکر حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شانزدهم مهرماه سال ۱۳۹۴ در هنگام انجام ماموریت‌های مستشاری در حومه شهر حلب سوریه به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha