۲۹ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۳۴
کد خبرنگار: 5447
کد خبر: 85328256
T T
۱۱ نفر

برچسب‌ها

اتحادیه اروپا با اصلاح قوانین مهاجرتی موافقت کرد

تهران-ایرنا- اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) از دستیابی به توافقی برای اصلاح و بازنگری قوانین پناهندگی خود خبر داد که شامل ایجاد مراکز بازداشت مرزی بیشتر و اخراج سریع‌تر پناهندگان می‌شود.

به گزارش ایرنا از تارنمای فرانس ۲۴، دولت‌های اتحادیه اروپا، مقامات و نمایندگان پارلمان اروپا از توافق اولیه در مورد معاهده جدید اتحادیه درباره قوانین پناهندگی و مهاجرتی استقبال و اعلام کردند که این توافق، اصول و رویه‌ها برای رسیدگی به ورود غیرقانونی فزاینده و در عین حال رعایت [قوانین] حقوق بشر را به روز کرده است.

بر اساس این گزارش، این اصلاحات قانونی که پس از مذاکرات طولانی میان کشورهای عضو و قانونگذاران اتحادیه اروپا حاصل شد، هنوز به طور رسمی از سوی شورا و پارلمان اروپا تصویب نشده است.

اصلاحات اتحادیه اروپا شامل بررسی سریع‌تر ورود غیرقانونی [مهاجران]، ایجاد مراکز بازداشت مرزی، تسریع اخراج متقاضیان پناهندگی رد شده و [ایجاد] ساز و کاری منسجم برای کاهش فشار بر کشورهای جنوبی است که جریان‌های ورود مهاجرتی بزرگی را تجربه می‌کنند.

ده‌ها موسسه خیریه که به مهاجران کمک می‌کنند از جمله عفو بین‌الملل، آکسفام و کاریتاس با انتقاد از این تغییرات، آن را «خطرناک» خواندند و در نامه‌ای سرگشاده در طول برگزاری مذاکرات اعلام کردند که این توافق «ساختاری ظالمانه» ایجاد می‌کند که انجام ناپذیر است.

این درحالیست که اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا نیز از این توافق استقبال و آن را «رویکرد منصفانه و منطقی برای مدیریت مهاجرت» خواند.

با وجود آنکه بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، آلمان و هلند نیز از این توافق استقبال کردند، اما مجارستان این توافق را رد کرد.

بر پایه این گزارش، اتحادیه اروپا شاهد افزایش تعداد مهاجران غیرقانونی و درخواست‌های پناهندگی است.

به گفته آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا، تعداد پناهجویان در سال جاری [میلادی] می‌تواند به یک میلیون نفر برسد.

۱۱ نفر

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha