کشف سیسمونی ایتالیایی قاچاق در کهریزک

۲۹ آذر ۱۴۰۲، ۱۲:۳۲
کد خبر: 85327848
کشف سیسمونی ایتالیایی قاچاق در کهریزک
عکس تزیینی است

تهران بزرگ - ایرنا - رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از کشف بیش از ۵۰۰ کارتن سیسمونی ایتالیایی قاچاق در منطقه کهریزک خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از ۹۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری روز چهارشنبه اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده کهریزک شدند.

وی ادامه داد: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری کالای خارجی در انباری در کهریزک دپو شده که کالای خارجی را توسط خودورهای شوتی به این مکان منتقل و سپس به وسیله وانت به بازار ارسال می کنند.

سرهنگ افشاری افزود: در بازرسی مامورین این پلیس از محل موصوف مشخص شد محل یک باب انبار کالا بوده که در سامانه انبارها نیز ثبت نشده و مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع فلاکس، لیوان ماگ و پک تبدیل شارژ تلفن همراه در محل دپو و سند گمرکی مربوطه به تاریخ دی ماه ۱۴۰۰ ارائه در صورتیکه تاریخ تولید کالاهای موجود سال ۲۰۲۳ بوده که همخوانی نداشته و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: کالاها شامل ۵۶۴ کارتن لوازم سیسمونی کودک تولید کشور ایتالیا بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

افشاری با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، گفت: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می شود و از شهروندان درخواست می شود درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکار کالا با این پلیس با شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha