۲۹ آذر ۱۴۰۲، ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1197
کد خبر: 85327554
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مرمت ۱۸ رشته قنات در فامنین

۲۹ آذر ۱۴۰۲، ۱۱:۴۶
کد خبر: 85327554
مرمت ۱۸ رشته قنات در فامنین

همدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین از بازسازی و مرمت ۱۸ رشته قنات در شهرستان فامنین خبر داد و گفت: برای بازسازی این تعداد قنات ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، منصور خزایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۸۰ رشته قنات در شهرستان فامنین وجود دارد، اظهار کرد: در سال جاری پنج رشته قنات با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در روستاهای طمه‌چی، قلعه‌جوق، دهلق، زاغلیجه و کله‌سر بازسازی و نوسازی شده است.

وی در ادامه افزود: اعتباری نیز به منظور بازسازی ۱۳ رشته قنات در روستاهای قزلحصار، دهلق، آجرلو، باباحصاری، کنیزان، صادقلو، گل‌خندان، معدن کوه، قلقل‌آباد، صیدآباد، قشلاق و قموشانه به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال به شهرستان اختصاص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین یادآور شد: این مهم با مشارکت پیمانکاران و به کارگیری نیروهای بومی در روستاها در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه لیست همه قنات هایی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند با اولویت بندی و مطالعه اولیه آماده شده است تصریح کرد: در حال حاضر پیگیر تامین اعتبار مورد نیاز هستیم به نحوی که با تامین اعتبار، نسبت به اجرایی کردن این پروژه‌ها اقدام خواهد شد.

خزایی در ادامه به احداث کانال آبرسانی در چهار روستای شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: احداث کانال آبرسانی با اعتبار هشت میلیارد ریال در چهار روستای مبارکین، صادقلو، چپقلو و راستگویان به طول ۶۰۰ متر انجام گرفته است.

وی تکمیل این پرونده‌ها و همچنین مطالعات را در دست پیگیری دانست و گفت: پیگیری لازم در راستای تامین اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان به عمل آمده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین با اشاره به اینکه امسال اعتباری به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای احداث استخر در شهرستان در نظر گرفته شده است بیان کرد: این استخر در روستای معدن کوه بخش پیشخور و به ابعاد ۱۵*۱۲*۱ متر در حال احداث است.

خزایی با تاکید بر اینکه امسال برای ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان طرح آبیاری بارانی آماده شده است اضافه کرد: این طرح با اعتبار بلاعوض ۶۰ میلیارد ریال آماده اجراست به طوری که در صورت تامین اعتبار اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha