شهردار مشهد دوباره تذکر گرفت

۲۷ آذر ۱۴۰۲، ۱۴:۵۹
کد خبر: 85325562
شهردار مشهد دوباره تذکر گرفت

مشهد- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر مشهد به شهردار این کلانشهر برای چندمین بار در خصوص طرح های زودبازده و انتصاب ها تذکر دادند.

به گزارش ایرنا، عضو شورای اسلامی شهر مشهد روز دوشنبه در نود و هشتمین جلسه علنی این شورا اظهار کرد: شهردار مشهد خود را ملزم به پاسخگویی به اعضای شورای شهر نمی داند.

مجید دبیریان افزود: اخیرا برخی طرح های زودبازده از دستور کار مناطق شهرداری حذف شده است که حذف این طرح ها بدون هماهنگی با شورای شهر پذیرفتنی نیست و شهردار باید پاسخگو باشد.

وی تاکید کرد: هیچ یک از طرح های مصوب زودبازده به خصوص در حاشیه شهر نباید حذف شود.

دبیریان ادامه داد: همچنین در حوزه انتصاب ها چندین بار به شهردار تذکر داده شده تا هرچه زودتر نسبت به تعیین تکلیف مدیران عامل سازمانهای اتوبوسرانی و تاکسیرانی اقدام کند اما هنوز این موضوع اجرایی نشده است.

شهرداری از اجرای برخی طرحها امتناع می‌کند

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در تذکر به «محمد رضا قلندر» شهردار این کلانشهر اظهار کرد: خرداد ماه پارسال طرح « جایگزینی جریمه تاخیر در امور مالی مدیریت شهری» مصوب و پس از انجام چندین نشست با نخبگان دانشگاهی و مکاتبه های لازم ابلاغ شد.

حجت الاسلام حسن منصوریان افزود: اما در مهرماه امسال مکاتبه ای با امضای شهردار به شورای شهر انجام شد که طبق آن اجرای این طرح ثمره ای برای مدیریت شهری ندارد، لذا آن را اجرا نمی کنند.

وی گفت: حدود یک و نیم سال پیگیری برای اجرایی شدن این طرح توسط شورا صورا گرفت، حال چگونه است که شهرداری از اجرای آن امتناع می‌کند، مطمئن هستم شهردار نخوانده این مکاتبه را امضا کرده است و این طرح باید اجرایی شود.

عدم پاسخگویی شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در تذکری به هیات رییسه شورا اظهار کرد: در هر جلسه این شورا، چندین تذکر به شهردار داده می شود اما پاسخی از سمت شهردار داده نمی شود.

موسی الرضا حاجی بگلو افزود: عدم پاسخگویی شهردار باید از سوی هیات رئیسه پیگیری شود.

شهردار مشهد در ماه های گذشته چندین بار از شورای شهر بابت عملکرد مدیریت شهری پیرامون طرحهای عمرانی تذکر گرفت.

شورای اسلامی شهر مشهد ۱۵ عضو دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha