فرمانده سپاه کرمانشاه: تمام اقدامات در راستای استحکام نظام اسلامی جهاد است

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: هر اقدامی در راستای استحکام انقلاب و نظام اسلامی و خشنودی ولی فقیه و رضای خداوند، مصداق بارز جهاد است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سردار «بهمن ریحانی» روز شنبه در آیین تشییع پیکر هفت شهید گمنام همزمان با مراسم بزرگداشت سالروز عملیات مطلع الفجر و یادواره ۷۵۰ شهید گیلانغرب در ارتفاعات آوزین با بزرگداشت یاد شهدا، افزود: تا زمانی که ما بر اساس اعتقادات دینی و راه شهدا و راه دفاع از مظلومان غزه و فلسطین هستیم، دشمن بسیار داریم از این رو باید بصیر و هوشیار عمل کنیم.

وی اظهار کرد: ما در آینده یک کار بزرگ سیاسی در پیش داریم و از همه گیلانغربی‌ها می خواهم همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس دشمن را زمین گیر کردند در پروژه انتخابات پیش رو نیز با مشارکت حداکثری که یک نوع جهاد است دشمنان این آب و خاک را زمین بزنید و به طور قطع در این محور نیز دشمن شکست می خورد چون دشمنان به میزان مشارکت مردم در این عرصه نگاه می کنند.

فرمانده سپاه کرمانشاه: تمام اقدامات در راستای استحکام نظام اسلامی جهاد است

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به فرمایش شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی که «دفاع از جمهوری اسلامی دفاع از حرم امام حسین(ع) است»، گفت: ما باید مدافع نظام جمهوری اسلامی باشیم و کاری کنیم چشم طمع دشمنان را کور کنیم و مانند سال های اول انقلاب در عرصه حضور داشته و بر اساس توصیه های رهبری عمل کنیم.

سردار ریحانی ادامه داد: مردم گیلانغرب ۴۰ سال است مسیر را گم نکرده اند و راه را اشتباه نرفته اند و بر اساس همان مجاهدت زمان دفاع مقدس بر عزم خود مانده اند و برای تاریخ و ملت ایران و همه آزادگان جهان قابل احترام هستند.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم گیلانغرب در آیین تشییع هفت شهید گمنام گفت: این مردم همانند شهدای بزرگ که در پیمان خود با خدا محکم ماندند و عقب نشینی نکردند و به این جایگاه رسیدند، بر عهد و پیمان خود مصمم هستند و منتظر شهادتند.

وی با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) گفت: ایشان جدا از اینکه همسری بی نظیر و مومنی واقعی و دختر پیامبر (ص) بودند و آیه تطهیر در شان این شخصیت بزرگوار و همسر و پدر و فرزندان ایشان نازل شد، درک عمیق جامع و کامل از فتنه و انحراف داشت و معنای واقعی تکریم شناسی را نشان داد و می دانست دشمنان به دنبال خاموش کردن دین خدا از جهاد و مبارزه با حاکمیت های ناحق هستند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه افزود: ویژگی دوم حضرت زهرا (س) غیرت و صراحت دینی و جهاد و شهادت بود همان چیزی که امروز در در مردم این شهرستان می بینیم از این رو با این روحیه آینده از آن ما و دین خدا است.

وی با بزرگداشت شهدای عملیات مطلع الفجر گفت: ما باید پیشکسوتان جهاد و شهادت را احترام کنیم چون ملتی که مجاهدان خود را بشناسد ملت بزرگی است از این رو قدردان شجاعت و ایثار مردمان دومین شهر مقاوم کشور گیلانغرب هستیم.

سردار ریحانی اضافه کرد: مردم گیلانغرب برای تاریخ ثابت کردند اگر ملتی هدفدار و مستحکم باشد و راه را گم نکند شکست نمی خورد و ملت ها شکست ناپذیرند و در عملیات مطلع الفجر همین مردم با پاسداران و رزمندگان و ارتشیان سلحشور توانستند دشمن تا دندان مسلح را با سلاح های ابتدایی شکست داده و در عملیاتی که ۱۷ روز طول کشید دشمن بیش از ۲ هزار کشته و ۱۴۰ اسیر داد.

فرمانده سپاه کرمانشاه: تمام اقدامات در راستای استحکام نظام اسلامی جهاد است

آیین تشییع مسافران بهشت در گیلانغرب

امروز شنبه همزمان با برگزاری مراسم سالروز عملیات مطلع الفجر پیکر هفت شهید گمنام با حضور گسترده مردم گیلانغرب ، بسیجیان ، یادگاران هشت سال دفاع مقدس از «روستای گورسفید» به سمت یادمان مطلع الفجر در ارتفاعات «آوزین» گیلانغرب تشییع شد.

آیین وداع با این مسافران بهشتی قرار است فردا همزمان با سالروز شهادت بانوی ۲ عالم حضرت فاطمه زهرا (س) در کرمانشاه انجام و به سمت منازل ابدی بدرقه شوند.

عملیات مطرح الفجر در بیستم آذرماه ۱۳۶۰ با رمز یا مهدی علاوه بر آزادسازی ارتفاعات مهمی همچون چغالوند و آوزین بیش از ۳۰ کیلومتر از خاک کشورمان در دشت گیلان غرب را از چنگال دشمن متجاوز آزاد کرد.

۲ هزار و ۱۵۰ کشته، زخمی و اسیر با انهدام بخش قابل توجهی از تجهیزات و ادوات دشمن بعثی از دیگر دستاوردهای این عملیات بود.

گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه ۷۵۰ شهید، ۲ هزار و ۲۰۰ جانباز و ۱۴۱ آزاده تقدیم کشور کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha