جای خالی ایرانی‌ها در بین برترین کشتی‌گیران جهان

تهران- ایرنا- اتحادیه جهانی کشتی آزادکار مجارستانی و فرنگی‌کار کوبایی را به عنوان برترین کشتی‌گیران سال ۲۰۲۳ انتخاب کرد. امیرحسین زارع و امین میرزازاده طلایی‌های سنگین وزن کشورمان در جهانی بلگراد نامزد کسب این عنوان بودند.

به گزارش ایرنا به نقل از اتحادیه جهانی کشتی، اسماعیل موساکایف (مجارستانی)، بوسا توسون (تیم ملی کشتی زنان ترکیه) و گابریل روسیلو (کوبا) با عملکرد خیره کننده خود در سال ۲۰۲۳ جهان را مبهوت کردند و به عنوان بهترین‌های جهان در سه بخش کشتی آزاد مردان، کشتی زنان و فرنگی مردان انتخاب شدند.

موساکایف پیش از سال ۲۰۲۳ دو بار برنده مدال برنز جهان بود، اما با عملکرد خود در بلگراد توانست بازگشت خیره‌کننده‌ای داشته باشد.او در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد با غلبه بر رحمان عموزاد خلیلی مدافع عنوان قهرمانی جهان و تاکوتو اوتوگورو (از ژاپن) دارنده مدال طلای المپیک، پیروزمندانه عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد. او با این قهرمانی توانست دومین مدال‌آور مجارستان پس از ۴۴ سال شود.

گابریل روسیلو فرنگی‌کار وزن ۹۷ کیلوگرم کوبا نیز در نیمه نهایی و فینال دو قهرمان جهان محمدهادی ساروی و آرتور الکسانیان ارمنستانی را شکست داد و مقام نهمی او در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ را در وزن ۹۷ کیلوگرم به طلا تبدیل شد.

روسیلو قهرمان زیر ۲۰ سال جهان در سال ۲۰۱۹ و در المپیک توکیو سیزدهم شد، اما اکنون خود را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی وزن ۹۷ کیلوگرم در المپیک پاریس تبدیل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha