دمای هوای اصفهان کاهش و آلاینده‌هایش افزایش می‌یابد

اصفهان- ایرنا- کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: انتظار کاهش دمای هوا و افزایش آلاینده‌ها در استان از صبح امروز جمعه تا اوایل هفته آینده وجود دارد.

آسیه آقایی، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر کاهش دما در سطح استان است و از صبح امروز جمعه تا اوایل هفته آینده، کاهش دما و در برخی از نقاط استان مه و کاهش دید انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: برای روزهای شنبه تا دوشنبه در مناطق مرکزی، صنعتی و کلانشهر اصفهان کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس پیش بینی می‌شود.

آقایی خاطرنشان کرد: دمای هوا بویژه دمای بیشینه در ۲۴ ساعت آینده در اغلب مناطق استان سه تا پنج درجه کاهش خواهد داشت.

وی گفت: برای امروز جمعه آسمان استان کمی تا نیمه ابری، همراه مه صبحگاهی، گاهی وزش باد و بتدریج کاهش ابر در نواحی شرقی و شمالی اُستان پیش‌بینی می‌شود و روز شنبه هوای صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و در شهر اصفهان و مناطق صنعتی، هوا برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

آقایی خاطرنشان کرد:در ۲۴ ساعت گذشته فریدونشهر با کمینه دمای منفی سه درجه سردترین و خور و بیابانک با بیشینه ۲۰ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان بود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: برای چهار روز پیش رو، جو به نسبت پایداری برای اصفهان پیش‌بینی می شود که موجب انباشت آلاینده‌ها بر روی این کلانشهر خواهد شد.

دمای هوای اصفهان کاهش و آلاینده‌هایش افزایش می‌یابد

به گزارش ایرنا، استان اصفهان ۲۸ شهرستان و حدود پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که نزدیک به ۸۸ درصد از آنها در شهرها زندگی می‌کنند.

این استان در سال‌های اخیر از کم‌آبی و خیزش گرد و خاک بر اثر خشک شدن زاینده‌رود و تالاب گاوخونی رنج می‌برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha