حداد عادل: برخی اصلاح‌طلبان در حال بَزَک مجدد آمریکایی‌ها هستند

تهران - ایرنا - رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در شرایطی که آمریکا در جنایات اخیر صهیونیست‌ها در غزه، دخیل و شریک است، برخی چهره‌های اصلاح طلب به دنبال بزک مجدد آمریکایی ها هستند.

به گزارش حوزه احزاب ایرنا، جلسه شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی (شانا) با حضور اکثریت اعضای حقیقی و حقوقی روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه در محل دفتر مرکزی شورای ائتلاف برگزار شد.

در ابتدای این نشست غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به مقاومت مردم فلسطین طی بیش از ۲ ماه اخیر گفت‌: همچنانی که از ابتدای انقلاب مسئله فلسطین برای ما مهم و با اهمیت بوده است، امروز نیز با توجه به حجم دشمنی و قساوت صهیونیست‌ها و جنایاتی که در غزه مرتکب شده و زنان و کودکان را به شهادت رسانده‌اند، همچنان مسئله فلسطین در صدر مسایل قرار دارد.

وی در این زمینه با اشاره به برخی مواضع اصلاح‌طلبان در ایام اخیر که بار دیگر نسخه وابستگی به آمریکا را تجویز کرده و دولت سیزدهم را به خاطر ایستادگی بر مواضع اصولی مورد هجمه قرار داده بودند، گفت: در جنایات اخیر صهیونیست‌ها در غزه، آمریکایی‌ها هم دخیل و شریک هستند و حتی دیدید که قطعنامه‌های بشردوستانه شورای امنیت سازمان ملل را نیز وتو کردند. حال در این شرایط برخی چهره‌های اصلاح طلب به دنبال بزک مجدد آمریکایی ها هستند که جایگاه این گروه را بیش از گذشته در میان مردم انقلابی ایران متزلزل می‌کند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش دوم سخنان خود به برنامه‌های شورای ائتلاف طی هفته های اخیر اشاره کرد و یادآور شد: دوره آموزشی تبیین عملکرد مجلس یازدهم، برگزاری همایش ۵۰۰ نفره مسئولان و ارکان شورای ائتلاف، برگزاری همایش معاونت بانوان و همچنین برگزاری مجامع استانی شورا و فعالیت‌هایی در قالب طرح آما در حال انجام است.

وی گفت: هدف اصلی ما از گسترش ساختاری و تشکیلاتی این است که فارغ از نگاه انتخاباتی و سیاسی، برای انقلاب کادرسازی کنیم و در مواقع لازم تشکیلات و نیروی انسانی را برای اهداف انقلاب اسلامی وارد میدان کنیم و با روندی که آغاز شده است بتوانیم ظرف مدت کوتاهی خلا وجود یک سازماندهی سیاسی اجتماعی برای پشتیبانی از انقلاب را برطرف کنیم.

حدادعادل با اشاره به اینکه سه اصل عقلانیت، معنویت و عدالت سرلوحه و اصل برای ماست، گفت: ما نباید اسیر بداخلاقی‌های سیاسی برخی شویم و نوع عمل و عکس‌العمل ما طوری باشد که نیروهای انقلابی دلسرد و تضعیف شوند.

وی در تشریح این مسأله با ذکر مثالی یادآور شد: فرض کنیم یک گروهی که با ما ارتباطی ندارند، همایشی برگزار کردند و آنطور که فکر می‌کردند استقبال نشد، خب اولین مسئله اینجا این است که باید از دغدغه‌ای که داشتند و اقدامی که کردند، تقدیر کرد نه اینکه با بی اخلاقی سعی در تخطئه کل این برنامه و همایش داشته باشیم و نیروهای انقلابی پای کار را ولو اینکه با ما زاویه‌ای داشته باشند، طرد کنیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: نباید این فضا در جریان انقلاب به وجود آید که عیب دوستان را بگیریم و از دشمن اصلی غافل شویم.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه 11 اسفند در سراسر کشور برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha