سایت تخصصی غواصی «شهدای غواص» در کیش راه اندازی می‌شود

کیش – ایرنا – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان برگزاری دومین دوره کنگره ملی شهدای غواص (معبر عشق) در این جزیره گفت: سایت غواصی «شهدای غواص» در قالب یک طرح تخصصی با همین مضمون راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا، «رحیم سرهنگی» روز پنجشنبه در جمع اعضای دومین کنگره ملی شهدای غواص، اظهار کرد: طراحی این سایت غواصی طی همکاری با ارگان‌ها و نهادهای نظامی و باید به گونه‌ای انجام شود تا راوی مجاهدت و از خود گذشتگی شهدای غواص باشد.

وی ادامه داد: کنگره ملی شهدای غواص باید ریسمانی برای گردهمایی متخصصان فرهنگی کشور برای پیاده سازی ایده‌هایی نو در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با قدردانی از اصحاب رسانه و عوامل برگزاری نخستین دوره این کنگره در سال گذشته، بیان کرد: فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه کیش با برگزاری موفق و تاثیرگذار این کنگره ملی در سال گذشته، ظرفیت‌های ملی جزیره کیش را در حوزه فرهنگی به رخ کشیدند.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت جنبه معنوی کنگره ملی شهدای غواص، اضافه کرد: این کنگره باید در مسیر شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید حرکت کند.

سرهنگی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت رویدادهای ملی در شناساندن جزیره کیش بهره برد، گفت: نباید اجازه داد تا چهره‌ای غیر واقعی از کیش در عرصه ملی نمایش داده شود.

سایت تخصصی غواصی «شهدای غواص» در کیش راه اندازی می‌شود

قلب مردم جزیره کیش برای شهدا می‌تپد

همچنین در ادامه این نشست، «سید علیرضا فاطمیان‌پور» سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برگزاری نخستین دوره کنگره ملی شهدای غواص در کیش طی سال گذشته، اظهار کرد: برگزاری شکوهمند این رویداد در سال گذشته و در یک برهه زمانی خاص، نشان داد که قلب مردم ایران و جزیره کیش برای شهدا می‌تپد.

وی با بیان اینکه سال گذشته عملیات کربلای چهار در این کنگره ملی بازخوانی شد، افزود: امسال و در دومین دوره این کنگره، رشادت‌های شهدای غواص در عملیات کربلای پنج مورد بازخوانی قرار خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha