۲۶ آذر ۱۴۰۲، ۹:۰۴
کد خبرنگار: 1209
کد خبر: 85321168
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ملی‌پوش کبدی: با سینه سپر به دادگاه می‌روم/ برای صحبت‌هایم مدرک دارم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش کبدی با بیان اینکه غلامرضا مازندرانی (سرمربی تیم ملی) از او شکایت کرده است، گفت: با سینه سپر به دادگاه می‌روم چراکه برای صحبت‌هایم مبنی بر اینکه او ۲۵ درصد قرارداد بازیکنان را می‌گرفته، مدرک دارم.

ابوذر مهاجر در گفت‌وگو با ایرنا درباره شرایط خود پس از دعوت نشدن به تیم ملی و عدم حضور در بازی‌های آسیایی، اظهار داشت: فعلا تمرینات شروع شده و در لیگ برتر کبدی شرکت می‌کنم. قبلا براساس شایسته سالاری بازیکن به تیم ملی دعوت می‌کردند اما الان معیار انتخاب، شایسته سالاری نیست. اکنون بازیکنانی که با سرمربی تیم ملی قرارداد دارند به اردو دعوت می‌شوند و به مسابقات می‌روند. کسی نیست تا مانع آنها شود و سرمربی هم در این مدت به هدف خود رسید. وی خیالش راحت بوده و جایش محفوظ است، ریسک نکرد و بازیکنان خودش را به هانگژو برد. سال آخر سرمربیگری غلامرضا مازندرانی بود و هر کاری خواست، انجام داد.

وی افزود: مازندرانی سرمربی خودخواهی بود و بازیکنانی که شایسته بودند را به تیم ملی دعوت نکرد. او در مسابقات قهرمانی آسیا به هند باخت و همان اشتباهاتی که داشت را در بازی‌های آسیایی هم تکرار کرد. تیم ما باخت چون در انتخاب بازیکنان اشتباه شده بود.

مهاجر بیان کرد: انتخاب بازیکنی که در سه فصل حضورش در لیگ ستارگان هیچ امتیازی نگرفته، دعوت از فردی که پایش را جراحی کرده و حتی در تمرینات هم نبوده و یا انتخاب نفری که دو دوره در هند بوده، اما ۱۵ امتیاز به این تیم داده است، نشان از تصمیمات اشتباه سرمربی دارد. سرمربی سلیقه‌ای تصمیم گرفت و نتیجه‌اش هم مشخص بود.

ملی‌پوش کبدی عنوان کرد: عباس اورسجی رئیس فدراسیون، در جلسه‌ای به مازندرانی گفت تا سه یا ۴ بازیکن باتجربه را دعوت کند اما او تصور می‌کرد اگر ما در اردو باشیم شاگردانی که با وی قرارداد بسته بودند، دیگر در تیم جایی ندارند. شاگردان او ۲۵ درصد از قرارداد باشگاهی و لیگ ستارگان هند را به وی پرداخت می‌کردند. من ۵ فصل در لیگ ستارگان هند بازی کردم اما در این فصل نامم را ندادند. هرچند برایم مهم نبود و فدراسیون هم حق رشد می‌خواهد و من هم پرداخت نکردم.

ملی‌پوش کبدی: با سینه سپر به دادگاه می‌روم/ برای صحبت‌هایم مدرک دارم

وی ادامه داد: فدراسیون نقشی در اعزامم به لیگ ستارگان نداشت و تنها ۲ یا ۳ سال است که بازیکنان را به لیگ ستارگان معرفی می‌کنند. از سال ۱۳۹۶ در تیم ملی بودم و هندی‌ها با دیدن بازی‌هایم، مکاتبات را با فدراسیون ایران انجام دادند که آن زمان هم اورسجی رئیس نبود. در دو، سه سال اخیر هم نام بازیکنان خودشان راه به هندی‌ها معرفی می‌کنند.

مهاجر یادآور شد: ما را از کبدی زده کردند. دوره قهرمانی من را نابود و باز زندگی ورزشی‌ام بازی کردند. اگر در تیم ملی بودم قراردادم بالا می رفت و جایگاهم در لیگ ستارگان حفظ می‌شد. از ورزش زده شدم. اکنون قیمت و پول جای غیرت را گرفته و مشخص است وقتی به فکر منافع شخصی باشید، نتیجه‌ای بهتر از این حاصل نمی‌شود. کارمند آموزش و پررورش و معلم ورزش هستم. از این بابت ناشکر نیستم اما می‌خواستم نتیجه زحماتم را ببینم. بهترین مدافع روز دنیا شدم و الان هم در لیگ ستارگان صحبت از من است. جایگاه خوبی داشتم، اما کاری کردند تا از تیم ملی خط بخورم. خدا جای حق نشسته است.

ملی‌پوش کبدی: با سینه سپر به دادگاه می‌روم/ برای صحبت‌هایم مدرک دارم

وی اضافه کرد: سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ سرمربی تیم ملی کبدی ساحلی بودم و هیچ‌گاه چنین شرایطی را برای بازیکنان ایجاد نکردم. به شاگردانم هم می‌گفتم که هر فردی که بیشتر زحمت می‌کشد دیده می‌شود و به تیم ملی دعوت خواهد شد. الان گفته‌اند که تیم ملی جای من نیست و پس از آن فاضل اتراچالی به اردوی تیم ملی با شرط و شروطی اضافه شد. در چهار اردو، سرمربی حتی با وی یعنی کاپیتان تیم سلام‌علیک نمی‌کرد. مازندرانی از من شکایت کرد و دو بار به پلیس فتا رفتم، مشکلی نیست و با سینه سپر جلو می‌روم.

ملی‌پوش کبدی گفت: مدرک می‌آورم و قراردادها را نشان دهم که او ۲۵ درصد قرارداد بازیکنان را می‌گرفته است. این قراردادها اصولی نیست، چراکه ۴ نسخه از آن باید در اختیار فدراسیون، هیئت استان، بازیکن و سرمربی باشد؛ اما نیست. وی به بازیکنانش گفت اگر می‌خواهید در مسابقات شرکت کنید باید با من قرارداد ببندید. ۱۲ نفر را از لیگ دسته یک به اردوی تیم ملی آورد و بازیکنی که ۱۵ سال سابقه در تیم ملی دارد را دعوت نکرد، چون احساس خطر می‌کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha