۲۲ آذر ۱۴۰۲، ۹:۰۲
کد خبرنگار: 3099
کد خبر: 85320764
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شهادت یک خبرنگار دیگر در غزه/ شمار شهدای رسانه به ۸۷ نفر رسید

تهران- ایرنا- منابع خبری فلسطینی از شهادت یک خبرنگار دیگر در غزه به دست نظامیان صهیونیست خبر دادند، با احتساب این خبرنگار، شمار شهدای خبرنگار در این منطقه از آغاز تجاوز رژیم اسراییل تاکنون به ۸۷ نفر رسید.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شهاب، «عبد الکریم عودة» نام خبرنگاری است که به تازگی به دست ارتش صهیونیست به شهادت رسید.

ارتش رژیم صهیونیستی با هدف تحریف حقایق، جلوگیری از انتشار قرائت فلسطینی ها از حوادث و رسیدن اخبار جنگ به افکار عمومی منطقه و جهان و ارعاب روزنامه نگاران در صحنه جنگ و وادار کردن آنها به سکوت، از ابتدای تجاوز وحشیانه به نوار غزه تاکنون ۸۷ روزنامه نگار زن و مرد را به شهادت رسانده است.

اما روزنامه نگاران فلسطینی با شجاعت و جرأت قهرمانانه به طور بی سابقه در زمینه رسوا کردن جنایات اشغالگران علیه غیرنظامیان، کودکان و زنان مشارکت داشته اند.

دفتر اطلاع رسانی فلسطین در غزه روز گذشته اعلام کرد: رژیم صهیونیستی در چارچوب تلاش همیشگی اش برای مقابله با روزنامه نگاران فلسطینی در جریان جنگ اخیر، اقدام به بازداشت شش خبرنگار با هویت مشخص کرده که این اقدام نقض آشکار و واضح همه قوانین و معاهدات بین المللی در زمینه اعطای مصونیت به روزنامه نگاران برای پوشش میدانی حوادث است.

دفتر اطلاع رسانی دولتی فلسطین در غزه ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه روزنامه نگاران فلسطینی اعم از ترور، بازداشت یا حمله به آنها توسط اشغالگران، از تمام سندیکاها، سازمان ها، مراکز رسانه ای و اطلاع رسانی و بین المللی و منطقه ای و عربی خواست جنایات رژیم صهیونیستی علیه روزنامه نگاران فلسطینی را محکوم کرده و این رژیم را برای آزادی خبرنگاران بازداشت شده که در زیر شکنجه های جسمی و روحی اشغالگران هستند، تحت فشار قرار دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha