شکارچی پرندگان وحشی در جیرفت دستگیر شد

۲۱ آذر ۱۴۰۲، ۱۵:۱۸
کد خبر: 85320250
شکارچی پرندگان وحشی در جیرفت دستگیر شد

جیرفت- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت از دستگیری شکارچی پرندگان وحشی در منطقه حفاظت شده بحرآسمان از توابع این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی محیط زیست شهرستان جیرفت، محمد کمالی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه محیط بانی اسفندقه با همکاری محیط زیست رابر در پایش یک روزه حین گشت‌زنی برای جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز در مناطق حفاظت شده بحرآسمان، موفق به دستگیری یک شکارچی در کوه قرقطوئیه این منطقه شدند.

وی با بیان اینکه از فرد خاطی پنج قطعه تیهو و کبک، یک قبضه اسلحه دولول و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد ادامه داد: مراتب پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد که مجازاتی نیز از سوی دستگاه قضایی برای وی تعیین می شود.

کمالی اضافه کرد: بر اساس نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر قطعه تیهو و کبک معادل سه میلیون ریال تعیین شده که این مبلغ ضرر و زیان وارده به محیط زیست از متهم دریافت و به حساب سازمان حفاظت محیط زیست واریز شد.

وی گفت: پایش و گشت های محیط بانان در مناطق آزاد و تحت مدیریت این سازمان برای برخورد با شکارچیان متخلف افزایش یافته که اداره محیط زیست با جدیت با این افراد خاطی برخورد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha